Deník fejsbukové Lucie Nachtigallové

Deník fejsbukové Lucie Nachtigallové

Adresa:

Ostrava, Smetanovo nám. 8

Termín: 11.5.2016
Vstupné:

0

11květen středa 16:00

Žánr: ostatní akceknihy


středa 11. května v 16.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava Jak vypadá život matky, která má tři děti a také neobyčejný smysl pro humor? Pomocí statusů na Facebooku, ve kterých se budete možná poznávat i vy, sdílí každodenní radosti a strasti. Při čtení se nepřestanete usmívat. Proč ji napadlo vytvořit stránku na Facebooku a nazvat ji Deník fejsbukové matky, vám řekne autorka v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz ve středu 11. května.

Knížka je naprostým unikátem. Je to totiž zřejmě jediná kniha na světě, která je napsaná pouze s pomocí statusů. V knize nenajdete klasický začátek a konec, nemá strhující děj ani kladného či záporného hrdinu. Je plná obyčejných, ale přesto neuvěřitelných a vtipných minipříběhů, které přináší sám život. Příběhů matky tří dětí, věčně pracujícího manžela, psa, želvy, šneků a několika koček.

Matky, která má neobyčejný smysl pro humor, sebeironii a schopnost vypointovat své příběhy coby maminky na mateřské dovolené do statusů, ve kterých se budete možná poznávat i vy a u jejichž čtení se budete nepřetržitě usmívat. Knížka, kterou (a v tomto případě nejde o klišé) napsal s úsměvem na rtech sám život.

Peripetie z jejího života sledují denně desítky tisíc lidí na facebookové stránce Deník fejsbukové matky. Lucie Nachtigallová, absolventka Fakulty sociálních věd UK, přispívala do tištěných médií jako novinářka už od šestnácti let. Postupně zastávala post produkční, dramaturgyně a šéfredaktorky pro řadu českých deníků, časopisů a televizí. Mnoho let žila a pracovala ve Velké Británii, Španělsku a Itálii.

Mimo jiné natáčela pro americkou televizní společnost CNBC dokumentární sérii The Players o nejbohatších podnikatelích světa. Je spolumajitelkou firmy Velká dobrodružství. Z manželství s Františkem Nachtigallem, který působí v médiích, má tři děti (osmiletá dvojčata a sedmiletou dcerku). Pokud zrovna neleze s dětmi po horách, cvičí pilates a jezdí na koni. Sbíráme víčka s E-vičkou na podporu Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat. Jako Dům knihy KNIHCENTRUM.cz jsme spustili charitativní akci, díky které budeme dlouhodobě podporovat Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat.

Za darování většího počtu víček si můžete vybrat slevu na knihu či slevu v naší kavárně. Během měsíce května se zúčastněte slosování o vstupenky do expozice Světa techniky v Ostravě. Po celý měsíc květen bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhat akce „Čím více KNIH nakoupíš, tím větší SLEVU máš“.

Akce platí do 31. 5. 2016. Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas! Sledujte nás na webu a FB: http://www.knihcentrum-ostrava.cz/news https://www.facebook.com/KNIHCENTRUMcz-D%C5%AFm-knihy-253392878145940/?fref=ts www.knihcentrum-ostrava.cz

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

9prosinec sobota 14:00

9prosinec sobota 09:30

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

, Dům kultury města Ostravy, 28. října 2556/124 Ostatní

14prosinec čtvrtek 19:00

24listopad pátek 20:00

Ubytování v okolí akce Deník fejsbukové Lucie...

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (260 metrů)

Hotel Ruby Blue Ostrava (529 metrů)