R3: Zee Zee

R3: Zee Zee

Adresa:

Ostrava, Zahradní 1741

Termín: 17.4.2023 v 19:00 hod. (pondělí)
Vstupné:

od 230,- Kč

17duben pondělí 19:00

Žánr: koncertyvážná hudba klasika Ostrava


Zee Zee je mladá vycházející čínská hvězda, která zahraje klavírní skladby Richarda Wagnera, Arnolda Schönberga, Maurice Ravela a Franze Liszta.

 

Richard Wagner
Tristan a Isolda, předehra WWV 90

Arnold Schönberg
Tři klavírní kusy op. 11

Maurice Ravel
Kašpar noci   M55

Franz Liszt
Léta putování, č. 6 Obermanovo údolí S 160, č. 4 Vodotrysky ve Villa d’Este S162 a č. 3 Tarantela S162

 

Zee Zee – klavír 

Wagnerova předehra k Tristanovi a Isoldě je hudební legendou a dodnes často zaznívá v koncertních síních po celém světě. Dala také jméno Wagnerovu charakteristickému harmonickému spojení, kterému se říká „tristanovský akord“.

Arnold Schönberg zkomponoval Tři klavírní kusy ve svých pětatřiceti letech v roce 1909. Do díla se promítl autorův osobní život, kdy ho opustila žena kvůli vztahu s malířem Richardem Gerstlem. Ten později spáchal sebevraždu a ona se k Schöenbergovi vrátila.

Kašpara noci, v originále Gaspard de la Nuit, složil Maurice Ravel na základě stejnojmenné básnické sbírky básníka Aloysiuse Bertranda. Jméno Gaspard pochází z perštiny a označuje „muže, který má na starosti královské poklady“. „Pokladník noci“ tak vytváří narážku na někoho, kdo má na starosti vše, co je drahocenné, avšak temné až tajemné.

Třídílný klavírní cyklus Léta putování napsal Franz Liszt pod dojmy a zážitky ze svých cest za přírodními krásami Švýcarska a Itálie mezi lety 1855 až 1877. Obermanovo údolí je jedna z nejznámějších skladeb tohoto rakousko-uherského hudebního skladatele, který ve své době patřil k nejslavnějším klavíristům.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce R3: Zee Zee

Zámek ZábřehOstrava (4.7 km)

STING ApartmentsHavířov (11.2 km)

Zámeček Petrovice Karviná (20.3 km)