Výtvarnice Ivana Štenclová je regionální umělkyně, která tvoří portréty, při své tvorbě využívá bohaté spektrum výtvarných prostředků. K hlavnímu vyjádření formálně nejlépe slouží figurální kompozice, portrét a autoportrét, hlavním gró výtvarného projevu jí je grafický princip. Přestože používá neobvyklé výtvarné techniky, kresba je základem jejích obrazů – vyjadřuje se v liniích, nikoliv v barevných plochách. 

Vytváří tak díla na pomezí obrazu, reliéfu a objektu. Jako podklad jí kromě plátna slouží sololitové desky, použitá prostěradla, rentgenové snímky, ale v poslední době také plechy. 

Technické a dekorativní efekty nejsou v pojetí Ivany Štenclové nikdy samoúčelné – vždy jsou ve službě významu obrazu. Ten je často mnohovrstevnatý. Systematicky se zabývá dekódováním vytěsněných traumat a obnažováním především rodinných vztahů.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Oko – bere

Clarion Congress Hotel OstravaOstrava (535 metrů)

Zámek ZábĹ™ehOstrava (861 metrů)

Hotel VeronikaOstrava (1 256 metrů)