Jubilejní 10. ročník tradičního týdne oslav literatury a společného čtení Týden čtení dětem se letos koná v netradičním termínu od 1. do 7. října. Desítky akcí, na kterých se bude číst, vyprávět, tvořit, zpívat, hrát a sdílet, se ve městech a obcích po celé republice uskuteční před i po tomto datu. Úvodní slavnostní inaugurace se 1. října po deseti letech symbolicky vrátí na místo, kde Týden čtení dětem začínal, do Českého Těšína. První říjnový den je na programu také křest videoklipu režiséra Petra Němečka k písni textaře a skladatele Jiřího Krhuta Budu jejich ochráncem, kterou společně nazpívali známí interpreti. A ještě v předvečer inaugurace, tedy 30. září, dostane prostor letošní novinka – Filmový večer s besedou s atraktivními hosty.

Slavnostní inaugurace 10. ročníku Týdne čtení dětem přivede 1. října do Kass Střelnice v Českém Těšíně youtubera, vlogera, moderátora a dabéra Kovyho, hudební a pěvecké Duo Vrámoll, herečku Moravskoslezského divadla v Ostravě Ladu Bělaškovou a herce oblíbeného scénického čtení LiStOVáNí. Průvodcem programem pro děti z místních základních škol bude herec a moderátor Lukáš Hejlík. Filmový večer s besedou 30. září od 17.00 v kině Central v Českém Těšíně nabídne promítání krátkých filmů studentů FAMU, včetně oceněného animovaného filmu Dcera Darji Kaščejevové. Následně moderátorka ostravského Českého rozhlasu Kateřina Huberová otevře besedu na motivy filmů o tématech, jako jsou rodina, děti, vztahy v rodině, děti a média ad. Pozvání přijali hokejový trenér, mentální kouč a autor několika knih Marian Jelínek, youtuber Karel Kovář, známý jako Kovy, klinická psycholožka Lenka Dostalíková.

Týden čtení dětem je každoročním vrcholem celonárodní osvětové kampaně Celé Česko čte dětem, největší svého druhu u nás.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Ostravě Akce v obci Český Těšín

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Týden čtení dětem -...

Hotel Central ÄŚeskĂ˝ TěšínÄŚeskĂ˝ Těšín (400 metrů)

Hotel Pod ZelenouÄŚeskĂ˝ Těšín (2.1 km)

Penzion U strhanĂ©ho klempĂ­Ĺ™eStříteĹľ (6.2 km)