Jak sérioví a vícenásobní vrazi pracují

Jak sérioví a vícenásobní vrazi pracují

Adresa:

Ostrava, Zahradní 1741/17

Termín: 23.10.2020

23říjen pátek 19:00

Žánr: ostatní akcepřednášky


Zanechávají za sebou početné oběti a vyšetřovatelům napínají nervy. Od dob, kdy Jack Rozparovač terorizoval ulice Londýna, vyvolávají sérioví či vícenásobní vrazi ve společnosti strach i fascinaci. Proč někteří lidé zabíjejí a proč se k tomu opakovaně vrací? Nahlédněte s námi do procesu odhalování těchto extrémně nebezpečných zločinců s kriminalistou Matejem Snopkem. Jak zjistit motivy pachatele? Je samotný modus operandi klíčem? Jak spojit zdánlivě nesouvisející zločiny? Co ovlivňuje výběr místa činu a co výběr vražedné zbraně?

Pojďte hledat odpovědi v poutavé přednášce. Matej Snopko bude vyprávět o: – tom, kdo je sériový vrah, jak myslí a jak žije – tom, proč někteří lidé zabíjejí a proč vícenásobně či sériově – tom, jak se zjišťují motivy pachatele – tom, zda je samotný modus operandi klíčem k odhalení – tom, jak spojit zdánlivě nesouvisející činy – tom, co ovlivňuje výběr místa činu – tom, co ovlivňuje výběr vražedné zbraně – tom, zda je sériový vrah produktem choré společnosti Po přednášce je připravená diskuze. Matej Snopko je bývalý slovenský kriminalista, který patří mezi popřední odborníky specializující se na násilnou a sexuální trestnou činnost a problematiku vražd. Pracoval jako vedoucí oddělení profilování pachatele, které založil společně s kolegou. Věnuje se hlavně vykreslování vlastností pachatele podle stop, které po sobě zanechal na místě činu. Se svými spolupracovníky výrazně přispívá k hledání moderních a efektivních metod kriminalistiky. Je autorem knih, které se věnují jak osobnosti a činům sexuálních, hromadných a masových vrahů, tak jejich koncům. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Jak sérioví a...

Zámek ZábřehOstrava (4.7 km)

STING ApartmentsHavířov (11.2 km)

Zámeček Petrovice Karviná (20.3 km)