Vánoční trhy - Jiráskovo náměstí Ostrava

Vánoční trhy - Jiráskovo náměstí Ostrava

Adresa:

Ostrava, Jiráskovo náměstí

Termín: 29.11.2019 23.12.2019
Vstupné:

zdarma

29lis - 23pro celý den

Žánr: ostatní akceVánoce advent hudba folklor jarmark řemesla Mikuláš rodina děti dílničky zdarma


I letos pro všechny připravujeme kouzelné Ostravské Vánoce!
Přijďte s námi přivítat jejich začátek a příjemně se naladit na období klidu a pohody 29. 11. od 10.00 hod. A již v pátek 29. listopadu, jen pár dnů před tím, než na adventním věnci rozsvítíme první svíci, se Masarykovo i Jiráskovo náměstí promění v rozsáhlé vánoční trhy, jež potrvají až do 23. prosince. Do centra dorazí nádherný adventní čas, provoněný jehličím a vánočním punčem. Zpříjemněte si čekání na Štědrý den vánočním jarmarkem s pestrým kulturním programem. Těšit se můžete na spoustu novinek i tradiční prvky, k nimž patří například oblíbené kluziště na Masarykově náměstí, rozhledna i nádherná světelná výzdoba obou náměstí.

Na Jiráskově náměstí přivítá návštěvníky betlém s živými zvířátky a děti zde budou psát vzkazy Ježíškovi, vyrábět vánoční přání nebo jednoduchou vánoční ozdobu. V průběhu konání vánočního jarmarku se návštěvníkům představí řada divadel, lidových a dalších hudebních souborů. Na hvězdném svítícím pódiu se uskuteční řada velkých koncertů, vystoupí například Ilona Csaková s kapelou, Děda mládek Illegal Band nebo Heidi Janků & HeidiBand. Velký prostor bude věnován také žákům mateřských a základních škol.

Hlavními taháky Ostravských Vánoc bude rozsvícení vánočního stromu (1. 12.), příchod anděla, čerta a Mikuláše (5. 12.) a akce Česko zpívá koledy (11. 12.). Nebudou chybět stánky s nejrůznějšími dobrotami i předměty, které by mohly udělat radost pod stromečkem. Otevřeny budou denně v době od 10 do 20 hodin, takže návštěvníci budou mít dostatek času na nákupy i na ponoření se do pravé vánoční atmosféry. Ostravské Vánoce 2019 se konají za finanční podpory městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Podrobný bohatý program Masarykovo náměstí

Podrobný bohatý program Jiráskovo náměstí

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vánoční trhy -...

Hotel Harmony Club OstravaOstrava (2.3 km)

Vila Na LandekuOstrava (4.2 km)

Clarion Congress Hotel OstravaOstrava (4.7 km)