Marek Holeček - České himálajské dobrodružství II.

Marek Holeček - České himálajské dobrodružství II.

Adresa:

Ostrava, Smetanovo nám. 8

Termín: 20.7.2018
Vstupné:

0

20červenec pátek 14:00

Žánr: ostatní akcebeseda


Marek Holeček je horolezec, cestovatel, filmový dokumentarista a spisovatel. Má za sebou desítky obtížných prvovýstupů na vrcholy v Evropě, Asii i v Jižní Americe. Úspěšně zdolal hory jako Nanga Parbat, Gasherbrum I. či Anapurnu. Za své výstupy a výpravy dostal hned několik ocenění od Českého horolezeckého svazu, nejčerstvější z nich je titul Výstup roku pro expedici na Gasherbrum I. v roce 2017. „Jsou v každém z nás osudové životní linky, které probublávají, zurčí, bouří a najednou, jak ztichlá poušť, se ukládají v zapomnění. Přesto dál někde hluboko v nás pozvolna procházejí naším bytím a dílky mozaiky se mohou v určitý čas seskupit v ucelený obraz.“

Hory jsou smyslem Márova života i jeho ventilem. Kvůli horolezení opustil manažerskou pozici a rozjel vlastní, jak sám říká, „pidi“ podnikání. O horolezectví píše, na svých cestách filmuje a fotí. Když se vrátí z hor, přednáší. Bydlí v centru Prahy s partnerkou a dcerou Viktorkou. Publikoval knihu České himálajské dobrodružství (s podtitulem Zápisky Marouška blázna).

Jde o osobní zápisky, v nichž popisuje velkolepé i tragické zkušenosti s lezením, ať už na osmitisícovkách, nebo na skalách. Kniha nabízí unikátní příběhy i fotografie a je doplňkem k dokumentárnímu seriálu České himálajské dobrodružství II. DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz se účastní mezinárodního diskuzního fóra Meltingpot v rámci Colours of Ostrava jako jediná externí scéna. Po dobu konání festivalu nabízíme řadu besed s českými i zahraničními hosty.

Všichni návštěvníci Meltingpotu, kteří se prokáží identifikačním náramkem Colours of Ostrava, mohou využít slevu ve výši 20 % na veškerý sortiment Domu knihy včetně kavárny. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Marek Holeček - České...

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (260 metrů)

Hotel Ruby Blue Ostrava (529 metrů)