Přejít na stránky Ticketpro.cz

David Koller vs. Agon Orchestra

Adresa:

Liberec, Jeronýmova 494/20

Termín: 29.12.2012

29prosinec čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyrock


Známý muzikant se chystá do liberecké Tipsport areny se svým letošním projektem. David Koller připravil vystoupení se symfonickým orchestrem specializovaným na soudobou hudbu Agon Orchestra, vedeným dirigentem, skladatelem a někdejším uměleckým šéfem plzeňské opery Petrem Kofroněm.

Známý muzikant se chystá do liberecké Tipsport areny se svým letošním projektem. David Koller připravil vystoupení se symfonickým orchestrem specializovaným na soudobou hudbu Agon Orchestra, vedeným dirigentem, skladatelem a někdejším uměleckým šéfem plzeňské opery Petrem Kofroněm. Tato spolupráce by se mohla na první pohled zdát poměrně nesourodá, ovšem s vědomím faktu, že Petr Kofroň byl producentem poslední desky Davida Kollera „Teď a tady“ a jeho hudební těleso již několikrát spolupracovalo s rockovými muzikanty zejména z alternativní scény (Filip Topol, The Plastic People of the Universe), do sebe vše zapadne.

David ke spojení dodává: „Vždycky mi připadalo velmi šťastné spojení Beatles s producentem Georgem Martinem. Kapela si hrála svou hudbu a Martin do toho implantoval další aranžérské prvky. Už delší dobu jsem si říkal, že bych chtěl pracovat s někým odjinud. Michal Nejtek, který hraje v Agonu a aranžoval dvě opery s The Plastic People Of The Universe, mi jednou půjčil album Psích vojáků a Agonu. U posluchačů úplně propadlo, ale já jím byl nadšen. Aranžoval ho Petr Kofroň, který s ním udělal přesně to, co jsem si představoval. Nechal kapelu hrát, ale ve svém aranžmá uměl vypíchnout nosný nápad, ten moment, kvůli kterému je člověk ochoten poslouchat danou skladbu pořád dokola. quot;

Můžeme se těšit na známé hity Davida Kollera v symfonické podobě. Nepůjde však o obvyklé spojení, kdy zpravidla zvítězí zvuk rockové kapely. Concerto grosso Davida Kollera a Agon Orchestra je koncipován tak, že známé písně znějí v symfonické podobě v dosti vzdálených cover verzích, aby se střídaly s původním rockových soundem. Fanoušci Kollera si pochutnají na známých peckách, a ti, co Davida nemusejí, si vychutnají bigbandové zkomoleniny původních Davidových nápadů.

Web pořadatele: www.simmiag.cz
Web Davida Kollera: www.davidkoller.cz

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Liberec Akce v obci Liberec

Podobné akce

Ubytování v okolí akce David Koller vs. Agon...

Hotel BABYLON Liberec 1 (765 metrů)

Pytloun Penzion Zelený Háj Liberec 6 (924 metrů)