Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana - Ostrov

Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana - Ostrov

Adresa:

Ostrov

Termín: 7.10.2018 12.10.2018

7říj - 12říj celý den

Žánr: festivalyfilm děti rodina hudba soutěže a hry


V programu oslav budou některé tradiční akce – lampionový průvod, ohňostroj, soutěžní projekce, festivalové školky, karneval - a některé akce budou nové – každodenní narozeninová rozcvička na náměstí, každodenní odpolední program na náměstí, celá řada akcí již v průběhu roku. Protože se jedná o významnou oslavu, poprosili jsme o pomoc i naše základní a střední školy, Dům dětí a mládeže, ZUŠku a Městskou knihovnu. Spolu s nimi bude oslava probíhat od začátku roku. Doporučujeme proto sledovat festivalové stránky, plakáty a Ostrovský měsíčník.

Jedním z hostů letošního ročníku bude i herečka Simona Stašová. I když bude letos Dětskému filmovému a televiznímu festivalu 50 let, stále se snaží „držet“ krok s dobou – je na sociálních sítích a pozval na letošní festival i tři youtubery Denise Kubíka, Datla a The Insidia Project.

Filmový festival v Ostrově letos slaví významné životní jubileum, celých půl století. Festival vznikl v roce 1968 jako Přehlídka filmů pro děti, později Národní přehlídka filmů pro děti a od roku 1993 Festival Oty Hofmana. Poté, co byl rozšířen také o tvorbu televizní, jeho oficiální název zní: Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana. V roce 1978 vytvořili pořadatelé festivalový statut, který mimo jiné určil, že cena za nejlepší dívčí a chlapeckou hereckou roli bude mít podobu porcelánového dudka. Ten už v té době existoval jako součást souboru původních porcelánových figurek, reprezentujících Československo na světové výstavě. Na sněhobílé tělíčko z ušlechtilého porcelánu dostal zlatý dekor a stal se Zlatým dudkem, aby dělal radost vítězným dětským hercům i filmovým tvůrcům. V loňském roce oslavil Zlatý dudek čtyřicetiny, a protože je to na porcelánového ptáčka úctyhodný věk, rozhodli se pořadatelé festivalu dopřát mu zasloužený odpočinek a do služby povolat mladého dudka, který ho letos vystřídá.

Festival pro děti
Do festivalového programu jsme pro ně zařadili vystoupení jejich oblíbené Dády a Michala z Kouzlené školky. S DÁDOU se děti mohou setkat hned první festivalový den v pondělí 8. října ve 14. 00 hodin v Domu kultury, s programem Minidisco show. Je to program plný známých tanečních melodií, které Dáda přezpívala pro děti. Děti si mohou s Dádou zatancovat přímo na jevišti a tím získají pro ně neopakovatelný zážitek. Přijďte se podívatRádi bychom Vás pozvali na další oblíbené vystoupení pro děti s MICHALEM z Kouzelné školky. Jedná se o kvalitní zábavu, aktivní zapojení všech dětí do hry a zážitek s Michalem, kterého znáte jako kamaráda z televize. Michal se svým pořadem vystoupí ve středu 10. října od 14.00 hodin na společenském sále Domu kultury.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Karlovarský kraj Akce v obci Ostrov

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dětský filmový a...

Hotel Krušnohor Ostrov (550 metrů)

Lesní Zámeček BELVEDER Jáchymov (5.6 km)