Jazz Goes to Town 2016 / New Rotterdam Jazz Orchestra Anton Goudsmit / J. Honzák Quintet, L. Fyon Friis Quintet

Jaromír Honzák Quintet (CZ)

Kvintet nejvýznamnějšího českého jazzového basisty, který nepřestává hledat nové hudební výzvy a cesty.

Jaromír Honzák – kontrabas, baskytara
Marcel Bárta – saxofony, klarinet
David Dorůžka – kytara
Vítek Kříšťan – piano
Roman Vícha – bicí

Jaromír Honzák je nejvýznamnějším českým jazzovým basistou už od 80. let. Na poličce má nejvíc žánrových Andělů v kategorii nejlepší jazzové album roku za tři svá autorská alba. Žánr přesahuje dlouholetým členstvím v kapele Bratři Ebenové, v experimentujících skupinách Face Of The Bass a Sato San-To nebo spoluprací s Ivou Bittovou.

V osobnosti Jaromíra Honzáka si ruku podává talent hráčský a skladatelský společně s dobrým čichem na spolupracovníky, které zve do svých projektů jak z domácí scény, tak ze zahraniční (např. Chris Cheek, Piotr Baron, Michal Tokaj). Jeho zatím poslední autorské album Uncertainty sklidilo nadšené recenze a skladby z něj tvoří páteř repertoáru jeho současného kvintetu, ve kterém se Honzák obklopil výraznými osobnostmi současného tuzemského jazzu: mladým a progresivním pianistou Vítem Křišťanem, českým mistrem groovu bubeníkem Romanem Víchou, renomovaným kytaristou Davidem Dorůžkou a vynikajícím saxofonistou Marcelem Bártou.

Hudba Honzákova kvintetu se vyznačuje společně sdíleným smyslem pro specifický nadžánrový hudební jazyk, je komorní, atmosférická a současně nabitá silnou vnitřní dynamikou a energií.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Jazz Goes to Town 2016 / New Rotterdam Jazz Orchestra Anton Goudsmit / J. Honzák Quintet, L. Fyon Friis Quintet

Hotel Alessandria   Hradec Králové

Hotel Černigov   Hradec Králové

Hudební kluby - Hradec Králové Akce v obci Hradec Králové

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.