Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi na Náchodsku

Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi na Náchodsku

Termín: 23.7.2016
Vstupné:

Zdarma

23červenec sobota 10:00

Žánr: ostatní akceslavnostigastrotrhy


Ukažte dětem, jak krásný je u nás venkov, jak vzniká jídlo a jak ve skutečnosti vypadá chov hospodářských zvířat. Ministerstvo zemědělství opět připravilo další ročník úspěšného projektu Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi na podporu českého venkova.

Pro veřejnost se během léta otevřou čtyři farmy v různých krajích České republiky a Národní zemědělské muzeum v Praze a připraví pro návštěvníky nejen zábavný program, ale také mnoho zajímavých informací o životě na farmě a vzniku kvalitních regionálních potravin. Současně druhé Farmářské slavnosti se budou konat 23. července na Náchodsku na Ekofarmě Bošina.

„Farmářskými slavnostmi chceme lidem přiblížit rodinné hospodaření a život na venkově. Jsou to totiž právě farmářské rodiny, které v poslední době vytvářejí a výrazně zlepšují image českého venkova i českých potravin. Stále více lidí chce znát příběh potravin, které běžně jedí, a toto je dobrá příležitost se s takovým příběhem seznámit,“ zve na slavnosti ministr zemědělství Marian Jurečka.

Druhá z farem se nachází v CHKO Broumovsko v malé obci Vernéřovice blízko Broumovských a Teplicko – Adršpašských skal. Zabývá se především chovem a křížením masného skotu plemene Salers a chovem prasat plemene Mangalica. Doplňkovou aktivitou je také chov drůbeže a dalších hospodářských zvířat na Dětské farmě. Jsou připraveny tematické hry a soutěže a bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Nebude chybět hod lasem ani simulátory dojení krávy a jízdy na býkovi. Budete se moci dozvědět více o procesu výroby a zpracování bio masa a podívat se do prostorů farmy, která je držitelem certifikátu na bioprodukty kontrolní organizace KEZ a certifikátu BROUMOVSKO regionální produkt®. Ministerstvo zemědělství chce projektem podpořit zájem mladých rodin o tradice a venkov. Cílem je ukázat, že zemědělství je dnes odvětvím zajímavým pro podnikání, že současní zemědělci žijí v atraktivním prostředí a používají špičkovou moderní techniku.

Projekt má přiblížit, jak se žije na venkově, jak se vyrábí potraviny a jak vypadá dnešní moderní farmář, aby při volbě svého budoucího povolání děti zvažovaly i zemědělské profese a měly o jejich náplni co nejlepší představu. Vstup na akci je pro návštěvníky zdarma.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Královéhradecký kraj Akce v obci Vernéřovice

Podobné akce

7listopad úterý 17:00

26říjen čtvrtek 17:00

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

, Základní školu Josefa Gočára (Zálabí), Tylovo nábřeží 691/18 Ostatní

Ubytování v okolí akce Farmářské slavnosti...

Pension Dita Adršpach (5.2 km)

Hotel Javor Náchod (6.6 km)