Přijďte na celodenní setkání PIVOVAR ŽIJE! při příležitosti otevření areálu pivovaru Rudník veřejnosti, které proběhne 18.7.2020.

Jak možná někteří víte, od nedávna jsme správci historického areálu bývalého významného pivovaru Rudník v Podkrkonoší. Jako atelier ilex architects se všichni kolegové pod vedením architekta Josefa Smutného snažíme částečně dezolátní kulturní památku zachránit a rádi bychom ji postupně odkoupili. Krov a střecha vzácného párníku nad ledárnou byla první vlaštovkou. 

Součástí naší cesty je OŽIVENÍ AREÁLU PIVOVARU, jeho otevření a zpřístupnění veřejnosti. To zahájíme právě v sobotu 18.7.2020 prázdninovou akcí s hudbou, prohlídkami částí pivovaru, debatami u kulatých stolů, přednáškami, výstavou, ale hlavně povídáním, piknikováním a setkáváním.

Všichni jste srdečně zváni!

PROGRAM

10:00 prohlídky pivovaru - celý den, každých cca 30 min
11:00 úvodní slovo
11:30 otevření výstavy
13:00 debata o pivovarnictví
14:00 hudba
15:00 debata o krajině
16:00 hudba
17:00 debata o vzniku kulturního centra Rudníku
18:00 hudba
19:00 oheň

Po celý den budou probíhat prohlídky areálu, můžete ochutnat pivo a speciály z pivovaru Trauntenberk, výborná nejen moravská vína nebo načerpat energii z foodtrucku Medychef. Součástí budou také stánky s lokálními produkty držitelů značky Krkonoše, originální produkt. Hudební produkci zajistí kapela Shivers. Akce je vhodná i pro děti, ve spolupráci s MAS Krkonoše budou připraveny dílny a dětský koutek. Vezměte ale prosím v potaz současný havarijní stav objektu.

Součástí areálu je malý penzion s 5 pokoji s kapacitou 17 lůžek, jehož provoz otevřením zahajujeme, případně velká hala pro hromadné spaní na matracích ve spacácích. Ať přijdete na hodinu či na celý den, budete vítáni.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Pivovar žije!

Skiresort Hotel OmniaJanské Lázně (4.7 km)

Ski HotelSvoboda nad Úpou (6.6 km)

Vraní boudaPec pod Sněžkou (9 km)