Computer Graphic Re-visited 2.0

Computer Graphic Re-visited 2.0

Adresa:

Brno, Malinovského náměstí 2

Termín: 21.3.2018 22.4.2018

21bře - 22dub celý den

Žánr: výstavy


Virtuální rekonstrukce výstavy počítačem generovaných grafik, kterou v roce 1968 uspořádal v Domě umění města Brna kurátor a umělec Jiří Valoch. Valochova výstava Computer Graphic byla jednou z prvních výstav počítačového umění vůbec a první výstavou umění tvořeného počítačem v tzv. Východním bloku.

Při její rekonstrukci pracujeme s technologií plně imerzivní virtuální reality, využívanou zejména v herním průmyslu, a archivními materiály. V 3D modelu dobového architektonického prostoru simulujeme zážitek vernisáže Valochovy výstavy přímo na místě činu, ve vstupní hale Domu umění města Brna.

Oproti výstavě Computer-Graphic Revisited, konané ve dnech 4. 10. až 6. 10. 2017, bude virtuální rekonstrukce výstavy tentokrát obohacena o další experimenty s různými způsoby zprostředkování výstavy Computer Graphic současným návštěvníkům galerie. Jedná se o poctu avantgardnímu počinu Jiřího Valocha a současně o experiment z oblasti digital humanities, kdy high-tech nástroje jsou využity v rámci kunsthistorického výzkumu. Projekt patří mezi tzv. ‚remembering exhibitions‘.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Computer Graphic...

Natur Centrum - Penzion Na Dvořákové Brno (354 metrů)

Grandhotel Brno Brno (425 metrů)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Holiday Inn Brno Holiday Inn Brno Brno (2.8 km)