Concentus Moraviae

Dva koncerty tradiční i méně tradiční vážné hudby se letos uskuteční ve Slavkově u Brna díky dnes již legendárnímu festivalu moravských měst Concentus Moraviae. A i letos se můžete těšit na špičkovou evropskou hudbu. 15. června představí méně známé skladby hudebních velikánů Concentus Moraviae Quartet.

Ten sestavil houslový virtuos Josef Špaček speciálně pro letošní festival ze spolužáků ze svých amerických studií a dnes už mezinárodně osvědčených komorních hráčů. Svůj první koncert odehrají právě v Historickém sále. Představí zde hádankové Variace na neznámé téma Luboše Fišera, Beethovenův technicky brilantní a přitom poetický Kvartet D dur a všichni dohromady pak zřídka slýchaný Brahmsův Smyčcový kvintet G dur, v němž přísný a většinou zasmušilý skladatel zachytil s neodolatelným humorem zážitky z vídeňského Prátru – vyhrávání flašinetu, fidlajícího primáše i nyvé vzlyky na nepatřičných harmoniích.

22. června se pak můžete být svědky další festivalové premiéry. Nekonvenční Danish String Quartet potěší posluchače svého prvního vystoupení v České republice

skladbami inspirovanými severským folklorem a originálním pojetím Beethovenova kvartetu z opusu 59 s ruskými lidovými tématy. Již nyní si tak můžete zajistit dobrá místa k poslechu. Vstupenky jsou v předprodeji v Informačním centru na Palackého náměstí.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Concentus Moraviae

Lázeňský dům   Slavkov u Brna

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.