Vrabčák a anděl

Vrabčák a anděl

Adresa:

Brno, Lidická 16

Termín: 6.11.2015
Vstupné:

450 Kč - 480 KČ

6listopad středa 19:00

Žánr: divadlomuzikál činohra


Edith a Marlene

Edith Piaf a Marlene Dietrich. Dvě velká jména světového šoubyznysu. První si svět podmanila svým zpěvem, dojemným životním příběhem a nenápadným zjevem, druhá okouzlovala svou krásou, elegancí, uhrančivým pohledem a byla jednou z prvních evropských, respektive německých hereček, která se dokázala prosadit v Hollywoodu.

První celý život touží po opravdové velké lásce a novému citu vždy maximálně propadá, ta druhá střídá muže (a snad i ženy) jako kabáty a nezastírá svůj cynický pohled na romantiku. První umírá vysílením v sedmačtyřiceti letech, celá Francie pro ni truchlí, druhá se dožívá úctyhodných jednadevadesáti let, ale rodné Německo ji považuje za zrádce. Jsou natolik rozdílné, ale přitom dokážou najít společný rytmus, společná témata a dokonce i společnou lásku.

Hudební drama, pohrávající si s osudy, milostným příběhem a historií přátelství těchto nezapomenutelných žen podle námětu Davida Winterberga, mělo premiéru v roce 2014 ve vídeňském Burgtheatru, kde se setkalo s odzbrojujícím úspěchem. Není divu, vždyť v průběhu inscenace zazní (samozřejmě naživo, v podání hereček) téměř dvě desítky nesmrtelných písní obou protagonistek!

V současnosti vzniká nová verze tohoto úspěšného titulu, kterou pro švýcarské turné režijně připravuje Stanislav Moša. Naše divadlo má tu čest ji téměř zároveň uvést v české premiéře 7. listopadu 2015 na Činoherní scéně v režijní koncepci Stanislava Moši, pod hudebním vedením Karla Cóna a v režii Igora Ondříčka.

  • Žánr Muzikál
  • Scéna Činoherní scéna
  • Premiéra7. listopad 2015

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vrabčák a anděl

Protiatomový kryt 10-ZBrno (895 metrů)

Hotel BobycentrumBrno (1 183 metrů)

Hotel AvantiBrno (1 262 metrů)