Klimatická tour

Klimatická tour

Adresa:

Brno, Náměstí svobody

Termín: 6.9.2021
Vstupné:

ZDARMA

6září pondělí 12:00

Žánr: výstavy


V pondělí 6. září se s naší putovní výstavou o ochraně klimatu vydáme na klimatickou tour do uhelných regionů a navštívíme města, která se už nyní potýkají s dopady klimatické změny a musí ji řešit více než jiné lokality v ČR. Chceme se setkat s místními v Brně, Ostravě, Pardubicích, Praze, Liberci a v Ústí nad Labem a diskutovat s nimi o tématech, jakými jsou přechod k uhlíkové neutralitě, spravedlivá transformace nebo adaptační opatření pro prevenci sucha či povodní.

Lidé se tak budou moct zeptat přímo našich expertů, kteří stojí za kampaní Spolu pro klima na otázky související s danými tématy a probrat s nimi své postřehy či obavy z rychle měnícího se klimatu i opatřeních, které jsou potřeba přijmout, abychom klimatickou krizi dále neprohlubovali. Všem zájemcům rádi poskytneme také informační materiály, které jim pomohou lépe se zorientovat v přístupu jednotlivých politických stran k ochraně klimatu a životního prostředí. Spolu s dalšími experty z ekologických organizací Hnutí DUHA a Zelený kruh jsme proto pečlivě prostudovali programy politických stran a vytvořili přehled, který, jak doufáme, pomůže budoucím voličům s výběrem strany v souladu s jejich představou o budoucím směrování naší země co se týče udržitelného hospodářství a ochrany přírody. Celou analýzu také zveřejníme během měsíce září na webových stránkách Greenpeace.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Klimatická tour

Restaurace a hotel OlbergBlansko (16.1 km)

Wellness hotel PanoramaBlansko (20.9 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (21.5 km)

Doporučené akce v Brně

Akce v Brně na Jiný den?

V okolí doporučujeme...