Znojemská muzejní noc

Znojemská muzejní noc

Adresa:

Znojmo , různá místa

Termín: 17.5.2019
Vstupné:

zdarma

17květen pátek 19:00

Žánr: ostatní akcemuzejní noc historie netradiční prohlídky děti rodina dny otevřených dveří zdarma


O muzejní noci tentokrát poputujete „Po stopách Napoleona“ Téma letošní muzejní noci je inspirováno 210. výročím bitvy u Znojma, která proběhla na Znojemsku mezi vojsky rakouského císaře a českého krále Františka I. a „Velkou německou armádou“ francouzského císaře Napoleona I. a jeho spojenců z tzv. Rýnského spolku. A právě v upomínku na onu pohnutou dobu a na jednu z těchto osobností – Napoleona I. - jsme pro návštěvníky v pátek 17. května 2019 od 19,00 do 23,00 hodin v Domě umění, minoritském klášteře a na znojemském hradě připravili bohatý program.​

„Můžete si vyrazit pamětní minci s Napoleonem, odlít si olověnou kuli, ocitnout se uprostřed vojenského ležení i navštívit vojenský lazaret. Podívat se na tehdejší dobu okem archeologa i přírodovědce,“ prozrazuje pouze malou část programu ředitelka muzea Vladimíra Durajková.

Pro rodiny s dětmi budou připraveny různé tvůrčí dílničky, pro starší děti pak šermířské vystoupení a ohňová show skupiny Albion na nádvoří minoritského kláštera nebo koncert dobové hudby Lucrezia Borgia v Domě umění, kde proběhne také interaktivní videoinstalace „Komplex“ v produkci společnosti Ethernity Brothers.

Ve spolupráci s partnery a příznivci muzea se můžete těšit na tradiční ochutnávku vín Vinných sklepů Lechovice, program zpestří hudební, divadelní i profesní představení žáků znojemských základních a středních škol i strašidelný lazaret v podzemí znojemského hradu v podání studentů GPOA.

Po předchozí domluvě bude možné absolvovat večerní prohlídku Znojemským městským pivovarem, který zajišťuje také občerstvení pro návštěvníky muzejní noci a pro zájemce bude přístupna i Expozice pivovarnictví. Na horním náměstí proběhne již tradiční prodejní přehlídka autorské módy, šperků doplňků Garage Design. Součástí muzejní noci bude prohlídka historických kol před budovou Domu umění i cyklistická vyjížďka s průvodcem po objektech zařazených do Muzejní noci. Turistický vláček bude pro návštěvníky v provozu mezi jednotlivými objekty zdarma a taktéž vstup do všech objektů není zpoplatněn.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Znojemská muzejní noc

Penzion u HubertaZnojmo (264 metrů)

Pension PhoenixZnojmo (270 metrů)

Rezidence Černý medvědZnojmo (329 metrů)