Happening Lubo Kristka

Happening Lubo Kristka "Sisyfiade aneb Balvan v čase"

Adresa:

Brno, Tišnovská 77

Termín: 26.5.2018
Vstupné:

zdarma

26květen sobota 21:15

Žánr: divadlobaletzdarma


Známý sochař, malíř a performer Lubo Kristek připravil po desítkách happeningů po celém světě další, tentokráte v Brně. Dějištěm se stane Kristkův dům na rohu ulic Tišnovská a Trávníky. Dům, který Kristek proměnil v monumentální asambláž, získá v této symbolické noční akci jeden z autorových životních symbolů.

V mohutném obsazení budou účinkovat sólisté, členové baletu a opery Národního divadla v Brně, Filharmonie Brno, Teatru Novogo Fronta, studenti a absolventi Janáčkovy akademie múzických umění a mnozí další.

Dům je i scenérií pro filmové zpracování sisyfovské tematiky v Kristkově surreálním pojetí. Také happening bude inspirován mýtem o Sisyfovi (scény z happeningu se objeví v novém filmu). V akci se také hudebně zhmotní Naděždin akord, který Kristkovi dlouhá léta zněl v hlavě.

Vstup je zdarma. Happening začíná v sobotu 26. května ve 21:15 hod. Vzhledem k obtížnosti parkování v Brně je záhodno dorazit s dostatečným časovým předstihem.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Divadla - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Happening Lubo Kristka...

Hotel BobycentrumBrno (1 278 metrů)

Hotel AvantiBrno (1 534 metrů)

Penzion DvořákovaBrno (1 964 metrů)