Happening Lubo Kristka

Happening Lubo Kristka "Sisyfiade aneb Balvan v čase"

Adresa:

Brno, Tišnovská 77

Termín: 26.5.2018
Vstupné:

zdarma

26květen sobota 21:15

Žánr: divadlobaletzdarma


Známý sochař, malíř a performer Lubo Kristek připravil po desítkách happeningů po celém světě další, tentokráte v Brně. Dějištěm se stane Kristkův dům na rohu ulic Tišnovská a Trávníky. Dům, který Kristek proměnil v monumentální asambláž, získá v této symbolické noční akci jeden z autorových životních symbolů.

V mohutném obsazení budou účinkovat sólisté, členové baletu a opery Národního divadla v Brně, Filharmonie Brno, Teatru Novogo Fronta, studenti a absolventi Janáčkovy akademie múzických umění a mnozí další.

Dům je i scenérií pro filmové zpracování sisyfovské tematiky v Kristkově surreálním pojetí. Také happening bude inspirován mýtem o Sisyfovi (scény z happeningu se objeví v novém filmu). V akci se také hudebně zhmotní Naděždin akord, který Kristkovi dlouhá léta zněl v hlavě.

Vstup je zdarma. Happening začíná v sobotu 26. května ve 21:15 hod. Vzhledem k obtížnosti parkování v Brně je záhodno dorazit s dostatečným časovým předstihem.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Podobné akce

15únor pondělí 17:30

Partička

, 17. Listopadu 1 Divadlo

1březen pondělí 19:30

Cavewoman - Přeloženo

, Palackého třída 126 Divadlo

5prosinec sobota 19:00

Hana

, Malinovského nám. 1 Divadlo

Ubytování v okolí akce Happening Lubo Kristka...

Restaurace a hotel OlbergBlansko (14.2 km)

Wellness hotel PanoramaBlansko (18.9 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (19.4 km)