Divadlo Ponec: Svět z papíru

Divadlo Ponec: Svět z papíru

Adresa:

Písek, Palackého sady

Termín: 15.5.2016
Vstupné:

Zdarma

15květen neděle 15:00

Žánr: divadlotaneczdarmataneční


Interaktivní hravé představení pro 4 tanečníky, hudebníka a listy papíru pražského Divadla Ponec. Vstup zdarma. Papír v dnešní době připomíná kancelář nebo úřad, povinnosti… Čtvrtka papíru, přesně zaříznutá do standardizovaných rozměrů, je ztělesněním civilizace.

Ne každého v dnešní době počítačů napadne, že se stává posledním opravdu přírodním materiálem v našem civilizovaném, světě plném kanceláří a úřadů. Působí stroze a upjatě. To však může být pravda jen do chvíle, než jednu jedinou čtvrtku vezmeme z vysokého stohu a původně naprosto přesně dvourozměrný objekt ohneme do matematicky těžko popsatelného tvaru.

Čím víc čtvrtku tvarujeme, tím víc ztrácí svojí strohost. Proměňuje se. Když jí zmačkáme, nemusí ztratit nic z informací původně na nich napsaných, ale ukáže svou schopnost mít paměť – přirozenou paměť, paměť hmoty, paměť tvaru. Existuje-li paměť – existuje čas. Papír může zestárnout, získá vrásky jako starý člověk, nikdy už nebude tak rovný a tak hladký jako když byl nový, ale nemusí tím ztratit nic ze své paměti ani nic z informací a příběhů, které na něm byly napsány a které mu byly vtisknuty.

Představení se koná v rámci projektu Kredance 2016, který je spolufinancován Ministerstvem kultury ČR a městem Písek. http://kredance.cz/tanecni/aktualita/predstaveni-svet-z-papiru/ http://www.divadloponec.cz/ http://www.cipiskoviste.cz/

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

6březen úterý 19:00

Caveman

, Senovážné náměstí 2 Divadlo

13prosinec středa 20:00

Partička

, 9. května 2471/2 Divadlo

11prosinec pondělí 20:00

Ubytování v okolí akce Divadlo Ponec: Svět z...

Hotel City Písek Písek (267 metrů)

Hotel Art Písek Písek (307 metrů)