Divadlo F. Šrámka, Písek

Divadlo F. Šrámka

Písek, Tylova 68

Není tu akce, kterou Divadlo F. Šrámka pořádá? Přidej ji

Divadlo a divadelnictví má v Písku dlouhou tradici. První písemná zpráva o „divadle“ je 16. dubna 1756, kdy se v děkanském kostele Panny Marie hrála hra „Tajemství lásky Krista Pána“.

Dnešní divadlo stojí na místě bývalé vojenské střelnice, jež byla přestavěna na víceúčelový objekt „Na střelnici“. Divadelní sál zde byl vybudován v roce 1868. Současnou podobu divadlo získalo po roce 1937 komplexní rekonstrukcí. Slavnostní zahájení proběhlo 1. února 1940, uvedením „Prodané nevěsty“ v provedení ND v Praze s dirigentem Václavem Talichem.

V píseckém divadle se odehrálo nespočet činoherních představení, operet, koncertů, oper a klubových pořadů, ve kterých vystupovali přední umělci ve svých oborech. Nedílnou součástí činnosti divadla je spolupořadatelství nadregionálních akcí, jako jsou Jihočeský hudební festival či Šrámkův Písek.

Od roku 1991 získalo městské divadlo název  „Divadlo Fráni Šrámka“, jméno připomínající významného českého básníka, prozaika a dramatika Fráňu Šrámka, který v Písku prožil část dětství a studentská léta. Naše město si Fráňa Šrámek velmi oblíbil a díky němu se tak objevuje a ožívá v mnoha jeho divadelních hrách a románech.

V letech 2009 - 2010 prošla budova divadla kompletní rekonstrukcí, nyní je díky tomu moderně vybavená a bezbariérová… Divadlo F. Šrámka a okolí - aktuální program a vstupenky

31kvě - 3čercelý den

Duhové divadlo 2023

Divadlo F. ŠrámkaDivadlo
Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknoutMáš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Divadlo F. Šrámka: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!