Černobílé: nic není a přitom je / Výběr porcelánu a keramiky ze sbírek AJG

Černobílé: nic není a přitom je / Výběr porcelánu a keramiky ze sbírek AJG

Termín: 14.8.2021 2.1.2022

14srp - 2led celý den

Žánr: výstavyumění současné umění keramika porcelán design jižní čechy výstava


Výstava návštěvníkům představuje výběr porcelánu a keramiky ze sbírek AJG. Touto výstavou bude zahájen provoz nově zrekonstruovaných prostor Mezinárodního muzea keramiky v Bechyni.

Každý z nás se zajisté setkal s úslovím „Nedívej se na svět černobíle.“ Jsou to ale právě ty nejjednodušší premisy, které často podněcují k rozsáhlému dialogu a inspirují ty nejhlubší pohnutky lidského vnímání. A právě tato dualita je naším výchozím bodem pro pokračující prezentaci bohatých keramických sbírek Alšovy jihočeské galerie v Bechyni.

V nové a rozsáhlé expozici představí AJG sympoziální i zakoupená díla napříč časem až po nejnovější sbírkové přírůstky. Všechny do jednoho vyzývají svým zpracováním, použitým materiálem a motivy k zamyšlení, na jaký konec spektra je lze umístit, a zdali nakonec neskončí v pomyslné „šedé zóně.“

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Černobílé: nic není...

Hotel PanskáBechynÄ› (282 metrů)

Apartmán BechynÄ› - Michalská 319BechynÄ› (410 metrů)

Chalupa BechynÄ›BechynÄ› (534 metrů)