Dny evropského dědictví - Zámek Dačice

Dny evropského dědictví - Zámek Dačice

Adresa:

Dačice, Havlíčkovo nám. 85

Termín: 8.9.2019
Vstupné:

zdarma

8září neděle 10:00

Žánr: ostatní akcedny evropského dědictví historie netradiční prohlídky dny otevřených dveří zdarma


Byť si dnes dačický zámek s barokem spojí málokdo, podstatnou část své existence byl zahalen právě do barokního hávu. Pozůstatkem je například věž s hodinami u jižního křídla zámku. Barokní epocha je důležitým mezníkem historie vůbec, a proto bychom rádi toto zajímavé období připomněli i na zámku v Dačicích.

Zámecký barokní den proběhne 8. září jakožto připomínka Dnů evropského dědictví. Bude nabyt různými speciálními akcemi. Císařský regiment postaví před zámkem vojenský tábor se zbrojnicí a představí se také různá tradiční řemesla, například hrnčířství. V zámeckém parku bude pro děti připravena malá hra.

Ve standartní otvírací dobu (první prohlídka jde v 10:00 a poslední v 16:00) mohou návštěvníci absolvovat prohlídky zámku, které se více zaměří na barokní epochu. Pro dokreslení atmosféry si průvodci oblečou barokní oděv.

Prohlídky zámku jsou zpoplatněny podle platného cenového výměru, avšak vstup na Zámecký barokní den je zdarma!

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dny evropského...

U ProkopůŘásná (16.1 km)

Resort Svatá KateřinaKaliště (24.1 km)

Resort JohankaKamenice nad Lipou (36.1 km)