Přes kopec na Hradec - Jindřichův Hradec

Přes kopec na Hradec - Jindřichův Hradec

Adresa:

Jindřichův Hradec, různá místa

Termín: 26.6.2021

26červen sobota 13:00

Žánr: sportakce v přírodě děti rodina soutěže a hry cyklo


O oblíbenou akci Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál nepřijdou cyklisté ani letos. I když se kvůli koronaviru termín o pár týdnů posunul, stíháme se společně projet ještě před prázdninami. Akce je určená všem věkovým kategoriím a nezáleží na míře vaší kondice. Stačí přijít v sobotu 26. června po poledni do parku pod gymnáziem a zaregistrovat se. Připraveny jsou hned dvě cyklo a jedna pěší trasa. Nebude chybět ani doprovodný program a tombola, kde je hlavní cenou jízdní kolo.

Ve 13.00 hodin se do terénu vydají účastníci delšího cyklistického okruhu měřícího cca 38 km a vedoucího z parku pod gymnáziem po cyklostezce k Nežárecké bráně směrem na Frankův dvůr, po cyklostezce k rozhledně Rýdův kopec, dále ke Kostelu sv. Barbory, a následně na Holenský dvůr, k Holenské hájovně (hráz rybníku Holná) do Evženova údolí k restauraci Pecák, odtud na Jemčinu k hájovně Na Sýkoře, poté směrem na Roseč, Buk a zpět do Jindřichova Hradce.

O půl hodiny později, tedy ve 13.30 hodin, odstartují zájemci o kratší cyklistickou trasu měřící cca 22 km. Její úvodní část kopíruje delší trať a opět tedy povede z parku pod gymnáziem po cyklostezce k Nežárecké bráně směrem na Frankův dvůr, po cyklostezce k rozhledně Rýdův kopec, dále ke Kostelu sv. Barbory a odtud na Ratiboř do Roseče, Buku a zpátky do parku pod gymnáziem.

Ve stejný čas, tedy ve 13.30 hodin vyrazí na trať také ti, kteří zvolí pěší výlet. Vycházka je naplánována z parku pod gymnáziem k Františkánskému kostelu sv. Kateřiny, Jarošovskou ulicí kolem Lidlu a Kasalovy pily po cyklostezce do Dolního Skrýchova, dále k rybníku Břeskáč, ulicí K Rybníčku na Radouňce, odtud po silnici vpravo Lodhéřovskou ulicí, naučnou stezkou kolem rybníku zpět na Radouňku a ulicemi Na Kopečku, K Potůčku, pod viaduktem přes Rezkovu ulici a ulicemi Družstevní, 9. května a Pražská zpět do místa startu. Pěší výlet měří cca 6 km.

V parku pod gymnáziem čeká na všechny účastníky doprovodný program, který zahrnuje například fotokoutek Agentury Duhovka, malování na obličej, airbrush tetování, atrakce společnosti LEZETO, ukázky zdravovědy členů oblastního spolku Českého červeného kříže Jindřichův Hradec či stánek partnera akce České průmyslové zdravotní pojišťovny.

Účastníkům cyklo i pěšího výletu věnují organizátoři na cestu sladkost a malý nápoj, po absolvování tras si na základě poukázky budou moci vyzvednout a opéct buřty. Další občerstvení bude k dispozici na stánku dobrovolných hasičů.

Zhruba v 16.30 hodin dojde k losování tomboly o hodnotné ceny, z nichž tou nejlákavější bude bezpochyby jízdní kolo.

O mluvené slovo i hudební doprovod se, stejně jako v předešlých letech, postará Michal Arnošt. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Jindřichův Hradec Akce v obci Jindřichův Hradec

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Přes kopec na Hradec -...

Penzion U LucernyJindĹ™ichĹŻv Hradec (156 metrů)

Cyklopenzion KasperJindĹ™ichĹŻv Hradec (157 metrů)

OREA Hotel Concertino Zlatá HusaJindĹ™ichĹŻv Hradec (180 metrů)