Caspar Richter

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Caspar Richter

Caspar Richter je německý dirigent. Hned po absolutoriu hamburské Vysoké školy hudební nastoupil jako asistent Lorina Maazela do Německé opery v Berlíně a působil v ní dirigentsky do roku 1983. V letech 1978–1982 byl také uměleckým ředitelem Berlínských slavnostních her a do této doby se datuje počátek jeho spolupráce s Filharmonií Brno (od roku 1991 jako stálý host, od roku 2002 jako čestný dirigent). Od roku 1982 je činný ve Vídni – nejprve jako dirigent Státní opery, pak jako šéfdirigent Volksoper, teď už dlouho jako hudební ředitel Spojených vídeňských divadel. V prvé půli devadesátých let také umělecky řídil mezinárodní festival (muzikálové hudby) v Innsbrucku a několik let do něj angažoval také brněnskou filharmonii.

Protějškem jeho zájmu o muzikál a filmovou hudbu (v Brně prosluly jeho novoroční pořady z této oblasti) je jeho snaha o pravidelné uvádění skladeb Mahlerových, Korngoldových a Bernsteinových; je však považován také za mozartovského specialistu a jako takový inicioval zřízení Komorně orchestrálního cyklu (dnes Klasické abonmá) po návratu filharmonie do Besedního domu a navrhl dramaturgii jeho prvního ročníku (Mozart a…)

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Caspar Richter. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout