Jiráskovo divadlo, Hronov

Jiráskovo divadlo

Hronov, náměstí Čs. armády 500

Není tu akce, kterou Jiráskovo divadlo pořádá? Přidej ji
  • Byli tady
  • Ohodnoť místo
  • www.mestohronov.cz

Jiráskovo divadlo je víceúčelová divadelní budova na náměstí v Hronově, městě ležícím na severovýchodě Čech v okrese Náchod. Konstruktivistická stavba s prvky neoklasicismu patří k významným stavbám moderní architektury meziválečného Československa; je dílem architekta Jindřicha Freiwalda z roku 1930. Od roku 1964 je kulturní památkou.

Budova Jiráskova divadla je významná také jako centrum mezinárodních přehlídek amatérského divadla Jiráskův Hronov, které se tu konají již od roku 1931.

Ve druhém patře budovy Jiráskova divadla najdeme Jiráskovo muzeum, zaměřené k historii a národopisu Hronovska a k osobě a dílu Aloise Jiráska. 

V objektu Jirákova divadla jsou dva sály, malý sál, dle stolového uspořádání 40 až 70 míst a velký sál, 320 míst v přízemí a 80 míst na balkoně. Velký sál divadla slouží současně jako kinosál.

Jiráskovo divadlo je možné využít pro divadelní představení, koncerty, besedy, firemní akce, promítání (velký sál slouží též jako kino sál).Jiráskovo divadlo a okolí - aktuální program

Toto divadlo si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Jiráskovo divadlo: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!