Městské divadlo v Broumově, Broumov

Městské divadlo v Broumově

Broumov, Mírové náměstí 54

Není tu akce, kterou Městské divadlo v Broumově pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyAndrea Morkusová
  • Ohodnoť místo
  • www.broumov.net

Městské divadlo Broumov je umístěno v dvoupatrovém řadovém domě na náměstí. Divadlo bylo založené pražským rodákem MUDr. Franzem Kneisslerem (synem spoluzakladatele pražského Stavovského divadla) v roce 1804. Parteru vévodí osově posazený půlkruhový portál, v postranních osách doprovázený dvěma obdélnými okny s půlkruhovými záklenky. Jednotlivá nadzemní podlaží domu jsou na fasádě oddělena profilovanými mezipatrovými římsami.

V roce 1838 byla původní budova Městského divadla v Broumově poškozena požárem. Při opravách byly obnoveny krovy a pozměněno průčelí. Celkově byla budova divadla přestavěna v roce 1902, upraveno bylo hlediště s balkónem, štukovou a malířskou výzdobou, jeviště a šatny. Další stavební úpravy proběhly v letech 1931, 1935, v 80. letech a v roce 1997.

Městské divadlo v Broumov je také každoročně pořadatelem divadelního festivalu Malé letní divadelní, který se koná na nádvoří broumovského kláštera, za nepříznivého počasí v divadle. Představení místních ochotníků a kočujících divadelních společností byla v Broumově pořádána již od poloviny 18. století.

Dnes je Městské divadlo Broumov spravováno městem. V souvislosti s oslavami 200 let založení Městského divadla v roce 2005 došlo k obnovení místního ochotnického divadla vznikem divadelního souboru Wokno. V roce 2010 byl zařazen pod městskou příspěvkovou organizaci pro volný čas a vzdělávání Ulita a nese název Divadlo Broumov. Nyní v souboru aktivně pracuje 11 členů. Městské divadlo je také každoročně pořadatelem Malého letního divadlení, které se koná na nádvoří broumovského kláštera, za nepříznivého počasí v divadle.

Městské divadlo Broumov je otevřené pouze v době představení. Předprodej vstupenek na jednotlivá představení zajišťuje Informační centrum Broumovska, Mírové nám. 105. Pořádají se zde divadelní představení, koncerty, besedy a školní vystoupení. Kapacita divadla je 195 míst.

Foto: https://www.theatre-architecture.eu/res/archive/256/031677.jpg?seek=1412759526Městské divadlo v Broumově a okolí - aktuální program

Toto divadlo si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Městské divadlo v Broumově: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!