Městské divadlo v Broumově, Broumov

Městské divadlo v Broumově

Broumov, Mírové náměstí 54

Není tu akce, kterou Městské divadlo v Broumově pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyAndrea Morkusová
  • Ohodnoť místo
  • www.broumov.net

Představení místních ochotníků a kočujících divadelních společností byla v Broumově pořádána již od poloviny 18. století. Od roku 1804 byl v prvním patře domu č. p. 54 zřízen divadelní sál. V roce 1838 byla původní budova divadla poškozena požárem. Při opravách byly obnoveny krovy a pozměněno průčelí. Celkově byla budova divadla přestavěna v roce 1902, upraveno bylo hlediště s balkónem, štukovou a malířskou výzdobou, jeviště a šatny. Další stavební úpravy proběhly v letech 1931, 1935, v 80. letech a v roce 1997.

Dnes je Městské divadlo Broumov spravováno městem. V souvislosti s oslavami 200 let založení Městského divadla v roce 2005 došlo k obnovení místního ochotnického divadla vznikem divadelního souboru Wokno. V roce 2010 byl zařazen pod městskou příspěvkovou organizaci pro volný čas a vzdělávání Ulita a nese název Divadlo Broumov. Nyní v souboru aktivně pracuje 11 členů. Městské divadlo je také každoročně pořadatelem Malého letního divadlení, které se koná na nádvoří broumovského kláštera, za nepříznivého počasí v divadle.

Divadlo je otevřené pouze v době představení. Předprodej vstupenek na jednotlivá představení zajišťuje Informační centrum Broumovska, Mírové nám. 105. Pořádají se zde divadelní představení, koncerty, besedy a školní vystoupení. Kapacita divadla je 195 míst.

Foto: archiv města BroumovMěstské divadlo v Broumově a okolí - aktuální program

Toto divadlo si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Městské divadlo v Broumově: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!