Zámek Ostrov, Ostrov

Zámek Ostrov

Ostrov, Jáchymovská 1

Není tu akce, kterou Zámek Ostrov pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyDům kultury
  • Ohodnoť místo
  • www.dk-ostrov.cz

V roce 2014 byla otevřena pobočka informačního centra na Starém městě v historicky cenné budově Šlikovského a Lauenburského zámku. Infocentrum nabízí jedinečné prohlídky do expozice OSTROVSKO A HORNICTVÍ.

Expozice Infocentra Zámku Ostrov prezentuje historii rudného hornictví v Krušných horách od 15. do 20. století, zobrazuje každodenní život horníků, měšťanů a podnikatelské šlechty Schlicků, krušnohorská řemesla 19. století.

Expozice jsou rozděleny do tří částí. První část se týká rudného hornictví a nachází se v Sala Terreně, nebo-li první výstavní sál. Druhá část se nachází přímo v informačním centru a je zaměřená na pracovní tábory na Jáchymovsku. Třetí nejatraktivnější část se nachází v druhém výstavním sále a je věnována šlechtickému rodu Schliků, mincování, jáchymovské latinské knihovně a krušnohorským řemeslům. Zejména paličkářství, rukavičkářství a lžičkářství.

PROVOZNÍ DOBA, EXPOZICE : pondělí - neděle: 10:00 - 17:00 hod., červen - srpen 10:00-18:00 hod.Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Zámek Ostrov: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!