Švandovo divadlo, Praha 5 - program na červenec

Švandovo divadlo

Praha 5, Štefánikova 57

8
Není tu akce, kterou Švandovo divadlo pořádá? Přidej ji

Divadlo osobních výpovědí. Divadlo, které klade otázky. Divadlo, které vyzývá k diskuzi.

Švandovo divadlo je moderním evropským kulturním centrem živých umění. Jeho repertoár tvoří především inscenace stálého činoherního souboru a další produkce, jež se dělí do pravidelných programových cyklů věnujících se různým žánrům a disciplínám živého umění.

Ke vnímání Švandova divadla jako kulturního centra přispívá také to, že poskytuje prostor alternativním skupinám a rozmanitým projektům. Pořádá zajímavé workshopy, pravidelné koncerty nadžánrové, klasické hudby i world-music. Mezi významné aktivity divadla patří programy pro děti a mládež, talk-show v rámci cyklu Scénické rozhovory. Neméně důležitá je snaha intenzivněji rozvíjet mezinárodní spolupráci a vytvářet projekty se zahraničními partnerskými divadly a jejich osobnostmi. Divadelní kavárna s kapacitou cca 50 míst slouží příchozím během dne i divákům o přestávkách a po představení.

Švandovo divadlo opírá svou existenci již o stotřicetipětiletou tradici. Ročně se zde uskuteční více než 450 kulturních akcí. Divadlo využívá pro vybrané produkce ve Velkém sále titulkovací zařízení a díky tomu je otevřeno také mezinárodnímu, anglicky mluvícímu publiku. Jednou v měsíci je také vybráno jedno představení ve Velkém sále, které má české titulky pro neslyšící.Švandovo divadlo - program na červenec

Momentálně se zde nic nekoná. Víš o akci, která tu chybí? Přidej ji.

Kousek odtud doporučujeme...

Café Savoy Praha 5 (420 m)
Café Louvre Praha 1 (1 157 m)

Štítky

Švandovo divadlo: hodnocení ostatních

(1 hodnocení) A jak hodnotíš toto místo ty?