Sacre Coeur, Praha 5

Sacre Coeur

Praha 5, Holečkova 31

Není tu akce, kterou Sacre Coeur pořádá? Přidej ji

Kaple SACRE COEUR se nachází v místech bývalého konventu a penzionátu dam Srdce Ježíšova u kostela Pána Ježíše. Roku 1872 zakoupila generální představená řeholních panen Srdce Pána Ježíše Josefina Goetz na Smíchově vilu č.p. 103 továrníka Rieda z Riedensteinu, stojící na zahradě a patřící kdysi hraběti Clarymu. Současně koupila usedlost č.p. 167 a vystavěla zde novou řeholní budovu s kaplí. Zde byl zřízen vychovávací ústav pro dívky ze zámožných rodin dle francouzského vzoru, i vyučování zde bylo vedeno ve francouzštině.

Dne 30. června 1882 byl položen základní kámen k výstavbě nového chrámu, budovaného podle emauzského / beuronského benediktina P. Ghislaina Béthuna v novogotickém slohu. Stavbu kostela Sacre Coeur vedl stavitel Ferdinand Zehengruber. Kostel byl v hrubé stavbě dokončen (a vysvěcen) roku 1884. Posléze se ještě zařizoval a zdobil nástěnnými malbami, které rovněž prováděli beuronští umělci.

Předmětem uctívání byly ostatky Flávie Viktorie, římské mučednice, které se nacházely v kryptě kostela. Tyto ostatky věnovala kongregaci císařovna Marie Anna. Ke konci 20. století byly prostory kaple Sacre Coeur uvedeny postupnou rekonstrukcí do původního stavu.Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Sacre Coeur: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Savoy Praha 5 (905 m)
Café Louvre Praha 1 (1 663 m)

Je libo tematický výlet po okolí?

Aktuální předpověď počasí v Praze?