Kapličky v Kašperských Horách, Kašperské Hory

Kapličky v Kašperských Horách

Kašperské Hory, Náměstí 1

Není tu akce, kterou Kapličky v Kašperských Horách pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyMěKIS
  • Fotky z okolí
  • Ohodnoť místo
  • www.kasphory.cz

Kaple i kapličky jsou i na Kašperskohorsku dokladem kultury, religióznosti – duchovnosti dřívějších obyvatel tohoto kraje.Ve srovnání s naší přítomností dokládají tyto památky sakralizaci každodenního života v minulých staletích. 

Většina kapliček a božích muk je dílem nadaných lidových stavitelů, kteří tak vytvořili půvabný krajinotvorný prvek. Slouží také jako důležitý orientační bod v krajině. Ve zdůvodnění památkové ochrany kašperskohorských kaplí se zdůrazňuje skutečnost, že jde o rozsáhlý soubor kaplí, které jsou rozesety na krajích dnešní zástavby města i v jeho přilehlém okolí. Tyto památky významně dokládají stavební vývoj drobných sakrálních objektů v době od 17. století.

U některých kapliček můžeme zcela konkrétně vystopovat okolnosti jejich vzniku i když chybějí konkrétní kronikářské záznamy. Například do dob šíření morových epidemií je třeba řadit založení kapličky protimorového patrona sv.Rocha (Rozálie a Šebestiána) v dnešní Smetanově ulici.

Kašperské Hory pro turisty v tomto roce připravilo nový propagační materiál, který vás provede kaplemi v okolí tohoto města.Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí

Kapličky v Kašperských Horách na fotkách...

Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Kapličky v Kašperských Horách: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!