Muzeum výroby korálků, Jablonec nad Nisou

Muzeum výroby korálků

Jablonec nad Nisou, Janovská 132/39

Není tu akce, kterou Muzeum výroby korálků pořádá? Přidej ji
  • Byli tady
  • Ohodnoť místo
  • www.muzeumkoralku.cz

Muzeum výroby korálků potěší korálkové nadšence i milovníky techniky a historie. Můžete si prohlédnout dobové fotografie a materiály, kde a jak se před více než 300 lety zrodily originální české skleněné korále. Ukážeme Vám historické i současné mačkací stroje, několik typů brousících a leštících strojů, navlékací stroje a nástroje a pomůcky na výrobu korálků. Součástí expozice jsou i dobové vzorkovnice a historická sbírka skleněných vinutých perlí a bižuterie.

Na expozici sklářských strojů navazuje exkurze do jednotlivých provozů G&B beads, představíme Vám současnou výrobu skleněných korálků, poznáte suroviny, formy, typy skel, jednotlivé druhy korálků a technologické postupy.  Můžete nahlédnout do rumplovacích strojů, poznat, jak se brousí korálky na ručních i automatických brusech. Prohlédnout si provoz leštění korálků v pásové elektrické peci. Uděláte si vlastní představu kolik práce, trpělivosti a lidského umu se skrývá v jednom korálku.

Prohlídka, během níž se seznámíte s celým výrobním procesem, trvá přibližně 60 minut.

Při exkurzi vám bude poskytnut plnohodnotný odborný výklad objasňující historické a technologické souvislosti spojené s výrobou skleněných perlí.

Dále nabízíme korálkové dílny pro dospělé, děti, jednotlivce i skupiny. Z velkého množství různorodých kurzů si mohou vybrat začátečníci i pokročilí. Reagujeme na aktuální korálkové trendy a pravidelně připravujeme kurzy z nových korálků, perlí a komponentů.

Nabízíme kurzy v českém a anglickém jazyce pod vedením naší designérky.

Nabízíme tzv. Korálkovou první pomoc, potřebujete poradit s konkrétní technikou, autorským projektem atd., naše designérka je Vám k dispozici.

Foto: archiv muzeaMuzeum výroby korálků a okolí - aktuální program

Toto muzeum/galerie si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Muzeum výroby korálků: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!