Mlýn vodníka Slámy

Lhota, K mlýnu 1

Není tu akce, kterou Mlýn vodníka Slámy pořádá? Přidej ji
  • Byli tady1981cssz
  • Ohodnoť místo
  • www.uslamy.cz

Celé území oplývá množstvím přírodních skvostů. Citlivými úpravami,  vybudováním volnočasových aktivit (lanové centrum, lezecká stěna, půjčovna lodí pro možnost sjíždění části řeky Opavy, půjčovna kol pro možnost poznávání  okolí, vybudování konírny pro možnost rekreační jízdy na koni, obnovení slepého ramene řeky – vybudování rybníka pro možnost rekreačního rybolovu apod.) bychom rádi tento kus území zpřístupnili široké veřejnosti, rodinám s dětmi, stejně jako podnikatelským subjektům pro  semináře, školení, či teambuildingové akce.

Zpřístupněná unikátní technologie bývalého mlýna a malé vodní elektrárny  opravená do podoby jakéhosi „technického muzea“ jistě zaujme a přitáhne žáky, studenty ale i ostatní veřejnost.

Jsme přesvědčeni o tom, že pobyt v nově vytvořeném areálu ještě více  pozvedne prestiž a přitažlivost našeho regionu a stane se výletním místem a  zajímavou turistickou lokalitou pro české ale i zahraniční subjekty.

Rádi bychom také navázali na zaniklou tradici tohoto území spojenou s  aktivitami provozovanými zde v minulosti místními spolky obcí Lhota, Mokré  Lazce i Háj ve Slezsku. Území se opět může stát místem setkávání místních  obyvatel. 

Celé území bylo do konce roku 2007 ve vlastnictví fyzických osob, které, vzhledem k věku, neměly možnost provádět nutné udržovací práci v potřebném rozsahu. Část bývalého mlýna  je dokonce po požáru v roce 2000 nepřístupná. V současné době provádíme nutná  odstranění havarijních stavů, především v okolÍ řeky Opavy. V únoru 2008 jsme požádali o změnu územního plánu obce. Dnes  je území  vedeno jako území  podnikatelských aktivit s majoritou podnikání rušivého charakteru, dále zóna  krajinné zeleně, zóna zemědělsky obhospodařované půdy.

Veškeré práce v předmětném území budou financovány z vlastních prostředků firmy MERKO  CZ, a.s.Mlýn vodníka Slámy a okolí - aktuální program

Toto kulturní centrum si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Mlýn vodníka Slámy: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Savoy Praha 5 (8.4 km)
Café Louvre Praha 1 (8.7 km)