Rudoarmějci, proslulý ruský armádní sbor se představí českému publiku

Rudoarmějci, proslulý ruský armádní sbor se představí českému publiku

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Česká jeviště poprvé navštíví proslulý ruský armádní sbor a orchestr Rudoarmějci. Spolu s nimi vystoupí, v devíti největších českých koncertních a multifunkčních arénách, jako speciální host Helena Vondráčková.

Rudoarmějci - představení zrušeno

Pěvecký sbor Rudoarmějci založil v roce 1939 generálmajor Viktor Eliseev a prošel s ním všemi hrůzami Velké vlastenecké války. Tento sbor však po válce nezanikl, nýbrž se profesionalizoval a svými vystoupeními po celém světě si začal budovat mezinárodní proslulost. V současné době má toto těleso tři sta padesát členů a zahrnuje nejen pěvecký sbor se svými sólisty, ale také balet, orchestr, dirigenty, choreografy a příslušníky dalších uměleckých profesí.

Rudoarmějci mají vlastní uměleckou školu v centru Moskvy, kam přijímají nejtalentovanější děti a vzdělávají je již od čtyř let. Díky tomu ve sboru Rudoarmějci uslyšíme ty nejlepší zpěváky z celého Ruska, v jejichž repertoáru je vše od klasického ruského folkloru až po světovou operu.

Za svou dlouhou existenci se sbor Rudoarmějci stal legendou, která vystupovala při nejvýznamnějších událostech po celém světě. Rudoarmějci se např. účastnili zahajovacího ceremoniálu Olympijských her v Moskvě, vítali ve Vatikánu papeže Jana Pavla II., hráli před parlamentem v Helsinkách spolu s Leningrad Cowboys a byli hlavní hvězdou oslav Roku Ruska v Paříži, kde měli přes dvě stě tisíc diváků.

Moskevský sbor přijíždí do České republiky s novým koncertním programem pod příznačným názvem RED. Jedná se o fenomenální mix ruských a ukrajinských tradičních písní a tanců. Publikum se může také těšit na průřez světovou populární hudbou, jako jsou například skladby Celine Dion, ERA, The Beatlesa mnoha dalších. Nebudou samozřejmě chybět ani zajímavá taneční vystoupení těch nejlepších tanečníků souboru. Specialitou choreografa Antoliho Radiuka je kozáček se šavlemi v ruce, při kterém tanečníkům létají jiskry nad hlavami.

Jako exkluzivní host vystoupí Helena Vondráčková se svým repertoárem, ke kterému Rudoarmějci již pilně připravují doprovod.

Termíny koncertů:

27. 11. Bratislava – Incheba Aréna

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!