Lenny přichází s hitem letošního léta. S debutovým albem vyrazí po prázdninách na turné

Lenny přichází s hitem letošního léta. S debutovým albem vyrazí po prázdninách na turné

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


O výjimečně nadané a charismatické Lenny nebylo chvilku slyšet a všichni s napětím očekávali její další autorský počin. Trpělivost se vyplatila a nový singl Hell.o, jehož hitové ambice podtrhuje výtečně zpracovaný videoklip, rozhodně stojí za pozornost. Poslechnout si jej budeme moci naživo už od konce září, kdy zpěvačka vyjede na své první české turné.

Tvorba Lenny se od samého začátku vyznačuje silnými muzikantskými kvalitami a o písničkářce je známo, že nepošle novou věc do světa, dokud o ní není naplno přesvědčena. Skladba Hell.o tak procestovala téměř celý svět, než došla své finální podoby. Ke spolupráci na jejím vzniku zpěvačka oslovila např. Jaroslava Becka, českého tvůrce soundtracku k filmům a videohrám (IronMan, Star Wars) nebo žáky ZŠ Jabloňová pod vedením sbormistra Jana Prchala. Na písni se podílela čtyři nahrávací studia včetně nouzovského Sona, libereckého Resound Studia, bratislavskeho Pulp Studia a amerického Sterling Sound.

"Písnička Hell.o je o našich vnitřních démonech a o tom, jak se s nimi vypořádáme. Název nemá symbolizovat pozdrav nebo uvítání, nýbrž to, že se démonům postavíme čelem a zbavíme se jich," vysvětluje Lenny, která k tvorbě přizvala svého dvorního kytaristu a producenta Ondřeje Fiedlera, jenž má na svědomí hit loňského roku - píseň Toulavá. "Myslím, že Hell.o má v sobě velkou sílu už jen tím, že jsme oba přesně věděli, co chceme vyjádřit - Ondra hudebně a já textově. Zhruba před rokem jsme v Anglii natočili první demo a od té doby písničku rozmazlujeme a oba ji střežíme jako oko v hlavě," říká talentovaná písničkářka.

Za pozornost ale stojí i videoklip, ve kterém Lenny poprvé ukazuje svoji druhou, rockerskou tvář.  Emoce a energie z něj doslova srší. Za námětem s jednotlivými příběhy stojí Lenny spolu s Ondřejem Fiedlerem. "Naším cílem bylo vytvořit klip, který bude působivý, ale o nic méně autentický. Pro takovou spolupráci jsem si speciálně vybrala režiséra Tomáše Kasala (Ben Cristovao, Mandrage). Jeho práci už dlouho obdivuji a byl pro mě sázkou na jistotu," vysvětluje Lenny a dodává: "Myslím, že na žádném mém videoklipu se ještě nikdy nepodílelo tolik lidí. Natáčeli jsme přes noc až do rána a všichni tomu dali maximum. Na výsledek jsem moc pyšná."

Spolu s novým singlem Lenny odtajnila také další plány na letošek. Vedle studia v Londýně finišuje s očekávanou debutovou deskou, kterou hodlá vydat ještě na podzim. "Vím, že album slibuji už dlouho, ale zároveň jsem se bránila vydat něco jenom proto, že se to ode mne očekává. Chtěla jsem mít jistotu, že tvorba bude skutečná, srdcová a inovativní. Počkala jsem si textově na dobu, kdy budu mít skutečně co říct," prozrazuje Lenny. Desku s názvem Hearts zpěvačka krátce po jejím vydání představí svým fanouškům také naživo. Turné se stejnojmenným názvem startuje 30. září ve Vratislavicích a skončí předposlední říjnový den v Praze.

Zde je kompletní seznam jednotlivých zastávek:

  • 30. 9. VRATISLAVICE  - KULTURNÍ CENTRUM VRATISLAVICE 101010
  • 1. 10. OSTRAVA  - GARAGE CLUB
  • 4. 10. BRNO - METRO MUSIC BAR
  • 5. 10. OLOMOUC - U-KLUB
  • 8. 10. PLZEŇ - BUENA VISTA
  • 15. 10. PARDUBICE  - ŽLUTÝ PES
  • 28. 10. ČESKÉ BUDĚJOVICE - CAFÉ KLUB SLAVIA
  • 30. 10. PRAHA - LUCERNA MUSIC BAR

Vstupenky pořídíte v obvyklých předprodejích jednotlivých klubů a lokálních sítích.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Umělci: Lenny

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!