Radio Wave Stimul festival uvede legendy současné klubové scény

Radio Wave Stimul festival uvede legendy současné klubové scény

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Středa 4. března bude důležitým datem v kalendářích všech fanoušků elektroniky, hip hopu a rafinovaných beatů v té nejlepší možné podobě. V pražské MeetFactory se totiž uskuteční jarní Radio Wave Stimul festival, jehož headlinerem je geniální skotský producent Rustie! Line-up večera doplní neméně slavný britský beatmaker Lone a zástupce aktuální české klubové scény DJ Alyaz.

Návštěva akce bude zážitkem jak pro skalní vyznavače taneční muziky, tak i pro ty, kteří chtějí zažít neopakovatenou atmosféru klubové party s těmi nejlepšími DJ´s. Umělce stojí za to si jednotlivě představit. Nalaďte se na středu už teď - pusťe si třeba tohle a čtěte:

Headliner Rustie - producentská špička

Současná klubová hudba stojí ve velké míře na míchání hip hopu a elektroniky. Málokterý současný producent má na tomto trendu takové zásluhy jako skotský beatový mistr Rustie (vlastním jménem Russell Whyte). Od konce minulé dekády posouvaly jeho remixy či singly Zig-Zag a Jagz The Smack evoluci britské taneční hudby. Dominantní postavení na taneční scéně potvrdilo i debutové album Glass Swords z roku 2010. Na nahrávce vydané s péčí legendárních Warp Records míchá Rustie do svých euforických beatů "laserové" syntezátorové riffy i útržky vokálů. Deska se objevila v popředí výročních žebříčků v periodikách jako je The Guardian, Wire nebo Mixmag a pomohla mu ke spolupráci s AllunaGeorge (singl After Light) nebo Danny Brownem (album Old). Detroitský rapper hostuje i na jeho aktuální desce Green Language, která je ještě ambicióznější a epičtější.

Do Prahy zavítá Rustie v rámci aktuálního světového turné a ohlášené jsou i speciální 3D vizuály od A-Rock, které rozhýbají motivy z coverů jeho alb.

Volnomyšlenkářský Lone

Hranice žánrů se v současné elektronické hudbě dávno rozplynuly. Ti nejlepší producenti se pohybují ve volném vesmíru inspirací. Anglický beatmaker Lone (vlastním jménem Matt Cutler) zosobňuje tohoto volnomyšlenkářského ducha klubové scény jako nikdo jiný. V jeho skladbách najdete prvky hip hopu, rave či ambientu, zároveň ale jeho hudba zní absolutně originálně a inovativně. Hudebník z Nottinghamu působil nejdříve v elektronické skupině Kids In Tracksuits.

Po jejím rozpadu začal vydávat svoje bláznivé beatové koláže jako Lemurian (2008) nebo Ecstasy & Friends (2009). Od vydání EP Echolocations (2011) patří ke kultovní značce R&S Records – jeho tracky jsou od té doby výrazně tanečnější a evokují smyslové přetížení raného rave. Se zatím poslední deskou Reality Testing (2014) nicméně Lone potvrzuje svoji nevyzpytatelnost a navazuje na tvorbu mistrů instrumentálního hip hopu, jako jsou DJ Dilla nebo Madlib.

Česká stálice DJ Alyaz

Dj Alyaz patří už několik let ke stálicím české djské scény a mezi jeho nejznámější počiny můžeme zařadit trilogii kompilací Drops vydané pod labelem Bigg Boss. V jeho setech můžeme slyšet převážně aktuální klubový sound v kombinaci s grime/garage a prvky rap music. V minulosti hrál po boku jmen jako např. Cashmere Cat, Sophie, Bok Bok, Egyptrixx, Foamo ad.

Nejlevnější vstupenky za 389 Kč seženete přes SMSticket.cz nebo v předprodeji MeetFactory. Na místě za 490 Kč.

Akce se koná 4. března 2015 v MeetFactory (Ke Sklárně 3213/15, Praha 5) – open door 20:00.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

MeetFactory nabízí i další akce

Umělci: Rustie

Místo konání: MeetFactory

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!