Kanadský zpěvák a rock and rollová legenda Paul Anka zavítá do Prahy

Kanadský zpěvák a rock and rollová legenda Paul Anka zavítá do Prahy

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V pražském Kongresovém centru se 22. července 2014 zastaví kanadská legenda a světoznámý zpěvák Paul Anka. Autor hitů "Diana", "She`s a Lady", "My Way" nebo "This is It" má na svém celosvětovém turné totiž zastávku i v Praze.

Koncert se o 2 dny přesouvá. (na 22.7.) Důvodem je onemocnění hrtanu dvaasedmdesátiletého zpěváka. Všechny prodané vstupenky zůstávají v platnosti na náhradní termín koncertu.

Paul Anka se narodil v kanadské Ottawě a už od útlého věku se věnoval hudbě. Začal zpěvem v kostelním sboru. Pokračoval studiem hry na klavír. Od mládí projevoval talent nejen hudební, ale i literární. Bavilo ho psát, což vyústilo v krátké působení v redakci Ottawa Citizenu. To vše předurčovalo Paula Anku k jeho následné životní cestě, cestě velkého zpěváka a textaře. Po vystupování snad ve všech hudebních klubech v Ottawě Paul Anka odcestoval do Los Angeles, kde jeho kariéra nabrala raketový start.

V Kalifornii Paul Anka začal svou hvězdnou hudební kariéru. Velmi rychle získal zajímavou smlouvu u nahrávací společnosti. V té době vznikl jeden z  největších hitů šedesátých let, jeho skladba "Diana". Tento kus nejenže dlouho bodoval v hitparádách celého světa, ale v mnoha zemích doslova zlidověl (v Čechách především díky textu Zdeňka Borovce a interpretaci Milana Chladila) a stal se také jednou z nejprodávanějších skladeb vůbec. Paula Anku tato píseň katapultovala na ta největší podia Ameriky. Stal se jedním ze symbolů „zlatých šedesátých“, idolem mládeže, a symbolem největšího rozvoje rock and rollu vůbec. Jerry Lee Lewis, Buddy Holly, Frankie Lyman nebo Chuck Berry, to jsou jména Ankových kolegů té doby.

Paul Anka přijíždí na svůj koncert do České republiky po koncertních zastávkách napříč Spojenými státy, Evropou a Asií. V úterý 22. července 2014 ve 20:30 rozjede svoji rock and rollovou show v pražském Kongresovém centru. Vstupenky na koncert jsou v prodeji, a to v síti Ticketportal od 1390 Kč.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Kongresové centrum Praha nabízí i další akce

Umělci: Paul Anka

Místo konání: Kongresové centrum Praha

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!