Pop-upový klub Blink Excelent se už počtvrté vrací do Holešovické tržnici

Pop-upový klub Blink Excelent se už počtvrté vrací do Holešovické tržnici

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Od 8. do 12. dubna 2014 se v 130 let staré hale bývalých jatek v Holešovické tržnici otevře dočasný neboli pop-up klub Blink Excelent. Unikátní projekt, který navazuje na podobné akce v New Yorku, Londýně nebo Berlíně nabídne spojení skvělé hudby, urban culture a jedinečné atmosféry místa. Klub se otevře doslova na “mžik oka” (blink) - na pouhých pět dní. Mezi hlavní tahouny patří nizozemští rappeři DOPE D.O.D., slovenské kapely PARA, Moja Reč a Sendreiovci nebo čeští držitelé Vinyly a Anděla Vložte Kočku.

Dírám v matrixu měst se bude věnovat Urbex Night, která proběhne 10.4. Na ní se představí členové komunity urbexerů (urbex - zkr.urban exploration), kteří napříč celým světem prozkoumávají podzemní tunely, opuštěné budovy, lezou na nedostavěné věže apod. “V Moskvě například objevili takto při průzkumu jednoho z tunelů metra tajnou mučící komnatu cara Petra Velikého,” uvádí jeden z organizátorů Adam Ondráček a dodává: “V rámci Urbex Night budou k vidění fotografie a videa z českých i zahraničních lokalit, přijedou i hosté z Německa. A premiérově uvedeme film Excelent Urbexers, který jsme natočili v kouzelném světě brněnské fabriky Vlněna.”

Urbex Night 10. dubna doprovodí oblíbená Radio 1 Silent Party - šestice Djs po dvojicích na jedné scéně, každý návštěvník dostane dvoukanálová bezdrátová sluchátka, na kterých si může přepínat mezi jedním nebo druhým Djem. A podle toho i sluchátka svítí zeleně, nebo modře. 

Očekávaným highlightem je koncert nizozemských hiphopových hvězd DOPE D.O.D.. Ti se proslavili hitem "What happenned” a návratem ke kořenům hiphopu - bez pozlátka, slávy a celebrit, jenom k drsnému životu ulice a města. Doprovodí je český MC a Dj SMACK. 

Za zmínku stojí rozhodně výjimečné hudební spojení tří slovenských formací, které zahájí 8. dubna: hiphopoví Moja Reč se dali dohromady s bigbeatovou legendou PARA a východoslovenskou cikánskou kapelou Sendreiovci. Právě Sendreiovci stojí za hudebním doprovodem nedávného kasovního trháku Sherlock Holmes: Game of the Shadows, ve kterém Sherlock Holmes právě za pomoci cikánské kartářky zachrání celou Evropu před světovou válkou. Všichni tři společně natočili populární klip E Daj Nasvaľi a vůbec poprvé vystoupí v Česku na společném koncertě 8. dubna u příležitosti Mezinárodního dne Romů.

8. dubna bude navíc zahájena v pop-up klubu Blink Excelent kampaň Nevidím to černobíle, která nabízí lidem jasně vyjádřit jejich antirasistický a antixenofobní postoj jednoduchým gestem - barevným otiskem jejich palce. 

Program pop-up klubu Blink Excelent zakončí jedinečné spojení kvalitních elektronických interpretů z Česka i ze zahraničí - u příležitosti židovského svátku Pesach vystoupí držitelé Vinyly a žánrového Anděla Vložte Kočku, matador elektronické scény Floex, francouzští triphopoví Caterva a dvě formace z Izraele - Prince of Persia a Echo&Tito. Sestava pojmenovaná Excelent Beats tak nabídne opravdu kvalitní koncerty na ose od emo-electronicy po triphop.

Více informací a možnost zakoupit vstupenky zde.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!