Love Earth: Po dvou letech práce na debutovém albu se kapela přesouvá na koncertní pódia

Love Earth: Po dvou letech práce na debutovém albu se kapela přesouvá na koncertní pódia

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


S rokem 2014 přichází na českou hudební scénu nový projekt Love Earth. Po dvou letech intenzivní práce na debutovém albu se zrodil na české scéně unikátní naddimenzionální zvuk, který kapela letos přenese i na koncertní pódia.

Trip hopové synthy a samply, hutná kytara, melodický vokál a basslines až z jádra Země jsou na albu protkané zdemolovaným a přesto popelově křehkým popem. Zvuk synthů vám bude evokovat zlatou éru breakbeatu a la Dj Hyper. Na české scéně by se mohli zařadit vedle kapel jako 100°C nebo Toxique. Kapela pokřtí své debutové album na koncertě 23. ledna v pražském Lucerna Music Baru

Než se z alba stala finální verze o 11 skladbách, prošlo dlouhou cestou. S cílem vytvořit co nejlepší desku, za níž si bude beze zbytku stát, totiž autor složil asi 50 tracků, ze kterých se postupem času propracoval až k finální jedenáctce. Hudbu složil a nástroje i vokály nahrával Tomáš Jirgl, baskytary natočil Tomáš Reichelt a ve třech skladbách hraje na bicí Milan Mareš. Na albu 11 Days On Earth jsou všechny texty v angličtině a jak autor uvádí, jsou "inspirované každou minutou života..."

Autorem prvního klipu Love Earth je opět producent a zpěvák kapely Tomáš Jirgl aka Supernatural, produkce a mastering proběhl stejně jako celé album ve studiu Soundsquare. Jeho vznik provázely poněkud zvláštní okolnosti: "Původně jsme klip zadali lidem z branže, ale nebyli jsme s výsledkem spokojeni. Takže jsem na full HD fotoaparát natočil sám nový materiál a pak se měsíc mučil s postprodukcí - neměl jsem totiž o výrobě videoklipu vůbec páru, což si možná profíci všimnou na první pohled, nakonec ale stála celá výroba klipu 1500 Kč," popisuje s úsměvem Tomáš Jirgl, a dodává vážněji: "Text písně Proximity se, jak doufáme, nám podařilo ve videu zobrazit. Snažíme se vrátit lidem inspiraci a energii, kterou nám dávají. Love Earth na pódiu nechají duši, aby si kousek z ní mohl každý vzít s sebou domů. A o tom je i náš klip..."

Členové Love Earth jsou:

Tomáš Jirgl (Supernatural) - vox, guilt
Daniel Jirgl (Eddie Shore) - keys
Tomáš Reichelt (Yzzi) - bass
Jaroslav Minář – drums

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Umělci: Love Earth

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!