F. U. T. – František Uhlíř Team

F. U. T. – František Uhlíř Team

Adresa:

Zlín, Osvoboditelů 3778

Termín: 1.12.2021 v 18:00 hod. (středa)
Vstupné:

120 Kč, studenti, senioři 50 Kč

1prosinec středa 18:00

Žánr: koncertykomorní jazz

Umělci: František Uhlíř Team


Andy Schofield - altsax(UK),
Standa Mácha - piano,
František Uhlíř - bass,
Jaromír Helešic - drums.

Kvartet hudebníků vystupující pod názvem „František Uhlíř Team" (F.U.T). Prvé seskupení muzikantů pod tímto názvem sestavil v roce 1987 kontrabasista František Uhlíř, který patří ke generaci hráčů na kontrabas ve světě označované jako „česká basová škola" Komorní hudba skupiny F.U.T. je pečlivě vybalancovaná a vyvěrá ze vzájemné interakce jednotlivých hráčů, kteří nabízejí překvapující možnosti změny barev a výrazu. Hudba této skupiny je živým organismem, kdy František Uhlíř je jeho duší, Andy Schofield (UK) hlasem, Standa Mácha konstrukcí a Jaromír Helešic srdcem.
 
Skupina F.U.T. interpretuje s velkým porozuměním a citem jednak jazzové standardy, často okořeněné vlastní úpravou, jednak vlastní kompozice, které z polohy jazzových standardů vycházejí.
 
Vstupné 120 Kč, studenti, senioři 50 Kč možno zakoupit v Alternativě před koncertem nebo v Městském informačním a turistickém středisku.
Poté, co se světu otevřel evropský východ, objevily se na jazzové scéně i dosud méně známé skupiny, jejichž schopnosti mohly vejít v širší známost a uplatnění. Jednou z nich je i kvartet hudebníků vystupující pod názvem...

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Zlín Akce v obci Zlín

Podobné akce

21listopad pondělí 20:00

Yamato - Zlín 2022

, nám. T. G. Masaryka 5556 Koncert

6březen neděle 20:00

Lucie Bílá: To o mně

, nám. T. G. Masaryka 5556 Koncert

4únor pátek 20:00

9duben sobota 20:00

Waltari

, Tyršovo nábř. 5497 Koncert

Ubytování v okolí akce F. U. T. – František...

Villa MemoriesZlín (5.8 km)

Vila VyšehradLuhačovice (14 km)

Vila AntoanetaLuhačovice (14.1 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?