Přejít na stránky Ticketpro.cz

Letní letná

Adresa:

Praha 5, Tyršovo Nábřeží 5497

Termín: 19.8.2012 2.9.2012

19srp - 2zář celý den

Žánr: ostatní akcevideokabaretzdarmacirkus


První hvězdou devátého ročníku festivalu Letní Letná, který proběhne od 19. srpna do 2. září v pražských Letenských sadech, se stane kanadský soubor 7 Fingers, jeden z nejslavnějších nových cirkusů světa.

Při svém vůbec prvním hostování v České republice přiveze představení La Vie, které kombinuje úžasné cirkusové umění – žonglování s diaboly i tyčí, akrobacii ve vzduchu, na lidech, šálách i řetězech, odvážné skoky a neuvěřitelné fyzické schopnosti - s kabaretem, tancem a živou hudbou v podání DJ. „Jde o velmi zábavnou, radostnou a dráždivou podívanou, i když je jejím tématem šílenství, smutek, špatné chování, bolest nebo romantická láska, která nedošla naplnění. Představení je plné neočekávaného, šíleného, nepříčetného a zároveň překvapivě dojemného,“ líčí Jiří Turek, ředitel festivalu.

La Vie se odehrává v očistci fantazie, kde hříšníci padají, žonglují, šplhají, létají, zpívají a žertují, aby se dostali z pekla. Ďábelský konferenciér vládne pevnou rukou v tento soudný den. Dokonce i diváci nejsou v bezpečí, když váží jejich duše. Prestižní americký deník o divadle The Stage například o představení napsal: „Umělci s neuvěřitelnými schopnostmi, chytré nápady a choreografie, komedie, napínavá čísla a vynikající hudba.“ The Economist představení označil jedním slovem: „Úžasné…“.

Název souboru 7 Fingers se překládá jako „sedm prstů na ruce“ - jako označení pro rozdílné části, které ale při své aktivitě mají společný cíl. Jméno se vztahuje k sedmi zakládajícím členům (Isabelle Chassé, Shana Carroll, Patrick Léonard, Faon Shane, Gypsy Snider, Sébastien Soldevila a Samuel Tétreault), kteří přes různé dovednosti a schopnosti pracují na společném uměleckém poslání. 7 Fingers vznikli v kanadském Montrealu v roce 2002, jeho zakladatelé se nejdříve sešli jako herci na jevišti a postupně rozšiřovali své pole působnosti – stali se z nich režiséři, choreografové, autoři i trenéři, kteří předávají své znalosti nové generaci umělců nového cirkusu.

Vstupenky na celkem dvanáct představení jsou k dostání od 10. dubna přes e-shop na www.letniletna.cz a v síti Ticketpro, od 16. dubna přes kurýrní službu MESSENGER (také zlevněné balíčky s dodáním až do domu). Více informací na www.letniletna.cz.

Délka představení: 105 minut (s přestávkou). Videotrailer představení: http://vimeo.com/14214466.

Další kritiky:

„… jeden z nejslavnějších světových souborů nového cirkusu.... vynalezli vlastní unikátní styl.“

Le Monde

„Odvážné, provokativní, chytré, vtipné, sexy, osobité a stylové…“ Dominion Post

 „Mix nového cirkusu, hudby, divadla, tance, akrobacie… Multimediální představení v kabaretním stylu plné vzrušení z nového cirkusu i inteligentního humoru…“ Dominion Post

„La Vie je dokonalé představení, které vás skutečně ohromí.“

„Jde o zábavu, velkou zábavu…La Vie je brilantní a parodický pohled na smrt a sex. Pořiďte si vstupenku, určitě jde o vrchol festivalu…“ Scoop

7 Fingers (Kanada): La Vie

20. - 24. 8., 26. a 27. 8., 29. 8. - 2. 9.: 19 hodin

Praha, Letenské sady – mezi Hanavským pavilonem a Kramářovou vilou

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK OD 1. DUBNA:

LETNÍ LETNÁ e-shop /elektronická vstupenka - platba kartou/ - předprodej do 16. 8. 2012:

7 Fingers - 570 Kč

Galapiat - 540 Kč

MESSENGER:

7 Fingers - 610 Kč / s dovozem do práce & domů ZDARMA/

Galapiat - 575 Kč / s dovozem do práce & domů ZDARMA/

 

Zvýhodněné balíčky u Messengera:

Balíček 1: 4 vstupenky / 2x 7 Fingers, 2x Galapiat / 2 100 Kč / s dovozem do práce&domů ZDARMA/

Balíček 2: 8 vstupenek / 4x 7 Fingers, 4x Galapiat / 4 000 Kč / s dovozem do práce&domů ZDARMA/

Ticketpro:

7 Fingers - 610 Kč

Galapiat - 575 Kč

LAST MINUTE prodej na místě + LAST MINUTE e-shop LETNÍ LETNÁ /od 17. 8. 2012/

7 Fingers - 550 Kč

Galapiat - 520 Kč

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Letní letná

VIPliving HouseboatPraha (1 036 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 777 metrů)

Villa Seven HillsPraha (2.1 km)