Roční kurz včelaření

Adresa:

Domoušice

Termín: 9.11.2021 v 17:30 hod. (úterý)
Vstupné:

4900

9listopad úterý 17:30

Žánr: ostatní akce


Zveme Vás na sedmý ročník včelařského kurzu pro začátečníky v roce 2021/2022. Je ideální hlavně pro laiky a začátečníky, kteří chtějí poznat včelaření teoreticky a prakticky. Pokud jste se rozhodli začít včelařit, nebo o tom teprve uvažujete, díky kurzu získáte komplexní základní přípravu pro včelaření. Do světa včelaření tak vstoupíte připravení a budete mít na vlastní kůži odzkoušené, jak na to. Budeme se věnovat klasickým postupům v chovu včel, ale budeme zdůrazňovat šetrné a ohleduplné postupy, abyste měli i Vy šťastné včely.

Témata kurzu Život včely medonosné Základy včelaření Včelařův rok Vybavení včelaře Získávání včelích produktů Využití včelích produktů Rojení Tvorba oddělků Nemoci a zdraví včel Přírodní včelaření Včelaření ve městě Praxe na včelnici (vybavení včelaře, pozorování rozvoje včelstva, další seznámení s prací na včelnici, základní protirojová opatření, závěrečné dotazy a vysvětlení nejasností…) Další témata Způsob studia Teorie probíhá online formou přes platformu Zoom. Povídat si tedy budeme naživo, každý má možnost kdykoliv položit dotaz a vstoupit do debaty. Z pohodlí svého doma uvidíte na obrazovce slidy prezentací. Ze setkání bude k dispozici záznam, takže v případě absence si můžete přednášky poslechnout zpětně. K jednotlivým přednáškám dostanete základní skripta. Studium bude zpestřené interaktivními kvízy. Navíc každý student získá automaticky i e-knihu Naučte se včelařit, takže budete mít všechny informace na jednom místě. Pro studenty bude zřízena skupina na komunikační platformě Slack, přes kterou budete získávat veškeré materiály. Platforma bude otevřená pro dotazy ještě 3 měsíce po skončení kurzu. Slack lze využívat zdarma na mobilu i PC. Praktická část na včelnici bude probíhat mimo Prahu (vzdálenost cca 60 km od Prahy – obec Domoušice). Konkrétní adresu včelnice sdělíme pouze účastníkům kurzu. Většinou není problém domluvit se na společném sdílení auta mezi účastníky. Termíny setkání kurzu včelaření Přednášky budou probíhat vždy ve všední dny v délce 3 vyučovacích hodin (pouze 1 krátká přestávka), v době 17:30 – 20:00. Praxe na včelnici probíhá od 17:00 do 19:00. Setkání bude 1x měsíčně vždy v těchto obdobích: teorie úterý 9.11.2021 teorie úterý 7.12.2021 teorie úterý 11.1.2022 teorie úterý 15.2.2022 teorie úterý 22.2.2022 praxe na včelnici pondělí 9.5.2022 praxe na včelnici pondělí 6.6.2022 Změna termínu vyhrazena. U náhradního termínu teoretického setkání změna proběhne podle hlasování studentů. U termínů praxe na včelnici bude nutné případně přihlédnout vývoji počasí a koronavirových opatření. Cena Cena za roční kurz: 4.900 Kč (kalkulace 700 Kč/1 setkání). Přihlásky stastnevcely@gmail.com

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Ústecký kraj Akce v obci Domoušice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Roční kurz včelaření

Hotel LionsKrupá (6.7 km)

Penzion CheveldonPanenskĂ˝ TĂ˝nec (13.8 km)

VinnĂ˝ apartmán RakovnĂ­kRakovnĂ­k (14.3 km)