Babí léto na kole i pěšky

Babí léto na kole i pěšky

Adresa:

Most, jezero

Termín: 20.9.2020
Vstupné:

zdarma

20září neděle 10:00

Žánr: sportcyklosoutěž


Cyklisté i chodci mohou opět společně pomyslně ukončit turistickou sezonu akcí Babí léto na kole i pěšky. Startem i cílem je areál děkanského kostela. Pro turisty je připravena desetikilometrová procházka, kolem jezera Most a kratší pětikilometrová trasa, která povede kolem nově vybudovaného zázemí u jezera. Pěší trasy budou startovat v 10:00 a jsou doplněny o stanoviště s komentovaným výkladem, který bude poskytován do 14:00.

Cyklisté odstartují v 10:30 a připraveny jsou pro ně dvě trasy. Pro méně zdatné a rodiny s dětmi je připravena trasa o deseti kilometrech, která povede podél břehu jezera. Dlouhá trasa bude činit 38 km a povede po nové cyklostezce směrem na Růžodolskou výsypku a přírodou zpět k jezeru. Po úspěšném absolvováním tras se mohou účastníci těšit na drobné odměny, občerstvení a doprovodný program. Cyklo Point Most nabídne zábavnou stezku a možnost vyzkoušet si elektrokola v terénu. Tonda, obal na cestách si ve svém stánku připraví zábavně vzdělávací program zaměřený na třídění odpadu a recyklaci formou her. Pro zájemce bude zpřístupněna v podzemních výstavních prostorách kostela výstava Quido Kocián – dílo posedlé krásou. Nebude chybět stánek projektu LifeisSkill, který vám nabídne pomoc s registrací a vysvětlí princip soutěže. Na trase pro pěší i cyklisty budou umístěny čipy k získání extra bodů. Pro snazší zapojení do hry, doporučujeme si předem stáhnout do svých mobilních zařízení příslušnou aplikaci.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Babí léto na kole i...

Restaurace NauticoMost (3.3 km)

Wellnesshotel BeethovenChomutov (18.6 km)

Wellness Hotel HasištejnMísto (29.4 km)