Rosťa Osička – boxer, malíř, básník

Rosťa Osička – boxer, malíř, básník

Termín: 28.5.2021 26.9.2021
Vstupné:

plné 25 Kč, snížené 10 Kč

28kvě - 26zář celý den

Žánr: výstavyumění malba sport moderní umění současné umění severní čechy

Umělci: Rostislav Osička


Rostislav Osička – pro řadu generací boxer, sportovec, reprezentant republiky. Pro mnohé z nás mediálně známá tvář tančící v show veřejnoprávní televize. Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích však představuje Rosťu, jak mu říkají nejen jeho nejbližší, v rámci dokumentace současných projevů insitního umění v roli malíře a básníka s výjimečným vztahem ke svému okolí, k lidem, společnosti i planetě.

Výstava téměř 40 výtvarných a poetických děl obsahuje většinu inspiračních a tvůrčích okruhů Rosti Osičky. Jádrem prezentace jsou díla zaměřená na oblast ochrany životního prostředí, se sociálními náměty i práce s církevním obsahem. Významně jsou zastoupena díla reflektující náměty z historie boxu a představeny jsou rovněž ukázky ze zásadních autorských cyklů, které byly již dříve souborně uvedeny na samostatných výstavách, například Star Dance nebo Slovácko.

Otevřeno denně 10:00-18:00.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Rosťa Osička –...

Portál apartmánLitoměřice (120 metrů)

Penzion DubinaLitoměřice (168 metrů)

Grandhotel SalvaLitoměřice (205 metrů)