Dožínky hraběte Chotka

Dožínky hraběte Chotka

Adresa:

Veltrusy, Ostrov 59

Termín: 13.8.2016
Vstupné:

dospělí 50 Kč, děti 30 Kč

13srpen sobota 10:00

Žánr: festivalydožínkyslavnostigastro


Tradiční vzdání díků za úrodu, to jsou dožínky – selská slavnost, kterou přijal za své i rod Chotků z Veltrus. Právě hraběcí dožínky si na zámku, jehož součástí byl vždy velký hospodářský dvůr, připomeneme v sobotu 13. srpna od 10 do 17 hodin.

Kdo zavítá do zámecké kuchyňské zahrady, kde se akce koná, bude mít možnost zapojit se do dění, díky kterému se seznámí s příběhem obilí od zrna až po chlebovou placku. Mezi jednotlivými stanovišti rozmístěnými v různých zákoutích zahrady nebude chybět sečení obilí, vážení, mletí, ale ani pečení samotné placky.

Každý si může vybrat aktivitu podle své libosti. Návštěvníky potěší i další tematické dílny, například aranžování ze sušených květin a obilí, výroba ozdob z vizovického těsta nebo pohybové hry pro děti. U rozličných stánků a občerstvení, kde nebudou chybět ani rodinné pivovary se svojí nabídkou, si pak jistě přijdou na své hlavně dospělí.

Atmosféru podpoří dechová hudba v podání orchestru Vranovanka a těšit se můžete na ukázku lidových tanců nebo divadelní představení. Vrcholem programu je krojovaný průvod, který projde mezi návštěvníky až k hraběti a slavnostně mu předá dožínkový věnec. Sláva se musí samozřejmě zapít pivem a zajíst koláči, a kdo bude chtít, může se s námi pustit do víru tance. Za zdmi zahrady to ale nekončí.

Jako každou sobotu, i nyní, se budete moci svézt povozem taženým zámeckými koňmi. Zároveň tu je otevřený prohlídkový okruh v severozápadním křídle zámku, který vás seznámí s posledními zdejšími majiteli z přelomu 19. a 20. století. Případně se můžete vydat na cykloprohlídku s průvodcem po paviloncích v zámeckém krajinářském parku.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Středočeský kraj Akce v obci Veltrusy

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dožínky hraběte Chotka

Marina Vltava - Areál Nelahozeves Nelahozeves (2.9 km)

Hotel Amálka Straškov-Vodochody (10.6 km)

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Café Louvre Café Louvre Praha 1 (22.7 km)