Vzpomínka na Karla Stanislava Ottu - výstava o čs. letcích v RAF

Adresa:

Mnichovo Hradiště, Masarykovo nám. 299

Termín: 15.8.2016 12.9.2016
Vstupné:

20

15srp - 12zář celý den

Žánr: výstavyfotografie


Panelová výstava připomínající 95. narození palubního střelce RAF a vojáka 11. pěšího pluku - Východního Karla Stanislava Otty, rodáka z Mnichova Hradiště.

Na 17. panelech jsou zachyceny osudy československých letců, příslušníků RAF a jejich perutí, a to od 30. let, od začátku jejich kariíry, přes okupaci Československa, nebezpečné odchody do zahraničí, perzekuci jejich rodinných příslušníků, boje v Polsku, Francii, na Středním Východě a boje o život v SSSR, československé perutě v RAF, návrat do osvobozené vlasti, komunistickou perzekuci a dnešní znovupřipomínání prostřednictvím památníků, knih, filmů atd.

Na výstavě naleznete i osudy některých letců za druhé světové války, například jednonohého letce, muže, který přežil šest dní na záchraném člunu v lednovém moři, výstava zachycuje i osudy žen, které sloužily v ženských pomocných sborech (WAAF), některé oběti komunismu a rodáky z Lidic, příslušníky RAF, kteří se po válce nemohli a nesměli vrátit domů.

Výstava obsahuje mnohé dokumenty a fotografie z rodinných archivů, tak je uvidíte vůbec poprvé. V loňském roce byla výstava prezentována ve Velké Británii, u příležitosti 75. výročí vzniku většiny čs. perutí v RAF.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vzpomínka na Karla...

Hotel Forman Mladá Boleslav (11.6 km)

Hotel Králíček Turnov (12.5 km)