Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervence

Stavy mysli / Za obrazem - obměny a intervence

Adresa:

Kutná Hora, Barborská 51 – 53

Termín: 16.4.2019 31.12.2023
Vstupné:

dospělí 80 Kč, rodinné vstupné 120 Kč, senioři, ZTP, studenti do 26 let 50% sleva

16dub - 31pro celý den

Žánr: výstavyumění moderní umění střední čechy


Jak již samotný název Stavy mysli / Za obrazem naznačuje, stálá expozice GASK – Galerie Středočeského kraje není pojatá klasickým způsobem. Místo „encyklopedického“ sledu děl řazených podle časové či slohotvorné posloupnosti je koncepční stavba expozice založena na pestrém spektru citového a myšlenkového života člověka. Východiskem jsou tematické „dvojice“ – protichůdné či doplňující se –, ke kterým se vystavená díla mohou vztahovat (například samota/přátelství, rovnováha/napětí, odcizení/meditace). Vzniká tím „polemický prostor“ mezi dvěma vyhraněnými polohami duševního světa. Jde tu především o to, aby diváci porozuměli uměleckému projevu jako něčemu, co promlouvá k nadčasově aktuálním rovinám lidské existence.

Umění zde proto není prezentováno jako něco historicky uzavřeného, ale jako živé svědectví, které je schopno nás bezprostředně oslovovat bez ohledu na časový odstup, kulturní nebo národní odlišnosti. Proto konfrontujeme díla z různých historických období – chceme, aby lépe vyniklo jejich podstatné lidské sdělení, přesahující konkrétní dobu či styl. Věříme, že díky tomu budou naši diváci schopnější odkrývat pro sebe to, co vlastně leží „za obrazem“, na pomyslné druhé straně plátna…

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Kutná Hora Akce v obci Kutná Hora

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Stavy mysli / Za obrazem...

Vila u VarhanářeKutná Hora (115 metrů)

Penzion BarboraKutná Hora (136 metrů)

Hotel OpatKutná Hora (325 metrů)