Muzejní noc - Ševčinský důl Příbram

Muzejní noc - Ševčinský důl Příbram

Adresa:

Příbram, náměstí Hynka Kličky 293

Termín: 28.5.2022
Vstupné:

zdarma

28květen sobota 16:00

Žánr: ostatní akcemuzejní noc historie netradiční prohlídky hry rodina děti dny otevřených dveří brněnská muzejní noc Příbram


Rok 2022 se nese ve znamení několika výročí spojených s hornickou historií našeho města. Jedním z nich je 130. výročí březohorské důlní katastrofy. Dne 31. 5. 1892 vzplanul v dole Marie požár, jehož zplodiny se postupně rozšířily i do dalších šachet revíru a způsobil největší důlní katastrofu v rudném hornictví do té doby ve světě a největší u nás.

Na sobotu 28. 5. 2022 připravuje Hornické muzeum Příbram ve spolupráci s Městským kulturním centrem připomínku této události spojenou s Muzejní nocí. Program se odehraje v areálu Ševčinského dolu od 16:00 do 22:00. Jeho součástí bude hudební vystoupení folkového písničkáře Petra Vašiny a sborů Arytmie Praha a Gambale, dále promítání dokumentárních materiálů vztahujících se k březohorské důlní katastrofě či nasvícení šachetní budovy.

PODROBNÝ BOHATÝ PROGRAM NAJDETE ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce