Musica Flore - Raně barokní expreimentování

Musica Flore - Raně barokní expreimentování

Adresa:

Nymburk, B. Smetany 613

Termín: 16.10.2021 v 19:00 hod. (sobota)
Vstupné:

150 - 300

16říjen sobota 19:00

Žánr: koncerty


Jaké principy ovlivňovaly tvorbu barokních skladatelů? Jakých způsobů v hudbě využívali? Jak pracovali s emocemi a jejich promítáním ve svých dílech? Na tyto a mnohé další otázky týkající se barokní hudby se ve svém novém programu pokusí odpovědět Musica Florea v čele s Markem Štrynclem.

Počátek hudebního baroka je typická svou snahou po probuzení lidských emocí a afektů v pateticky zdůrazněné, extrémní formě. K naplnění těchto aspektů docházelo díky řadě experimentálních improvizačních technik a prostředků, které umně pracovaly s raně barokní ornamentikou.

Součástí nejnovějšího koncertního programu bude současné zkoumání a experimenty s tzv. novým stylem, který vycházel právě z umění improvizace italských barokních mistrů. Ti mnohdy vycházeli z dřívějších renesančních skladeb, které za pomoci zmíněných prostředků upravovali a docházeli tak ke zcela novým výsledkům.

Obdobně se tedy i Musica Florea ponoří do fascinující laboratoře barokní hudby. Koncertní program bude odehrán 16. 10. v evangelickém kostele v Nymburce.

 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Nymburk Akce v obci Nymburk

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Musica Flore - Raně...

Villa A.MálkaPoděbrady (7.3 km)

Spa Hotel FelicitasPoděbrady (7.5 km)

Školní hotel JuniorPoděbrady (7.7 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?