Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska představí výstava v Pluhárně

Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska představí výstava v Pluhárně

Adresa:

Mladá Boleslav , v prostorách bývalé mladoboleslavské průmyslové haly Pluhárna

Termín: 8.9.2021 30.11.2021

8zář - 30lis celý den

Žánr: výstavy


Ve středu 8. září bude přesně v 18 hodin v prostorách bývalé mladoboleslavské průmyslové haly Pluhárna zahájena výstava Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska, která se koná v rámci stejnojmenné grantové výzvy, jež je společným projektem Nadačního fondu Škoda Auto a Bohemian Heritage Fund. 

Výstava bude kombinovat texty, fotografie, grafiky, historické dokumenty s celkem pětadvaceti příběhy míst, spolků, předmětů, a hlavně osobností spojených s mladoboleslavským regionem. Mezi nimi je například příběh velocipédu Josefa Procházky, osudy doktora Karla Marka, který zahynul v koncentračním táboře, nebo fragment kachlu hraběnky Eleonory ze zámku Zvířetice.  

Výstava bude otevřená pro veřejnost během podzimu vždy ve dnech, kdy bude v Pluhárně jiný program. Veškeré přihlášené příběhy budou průběžně prezentovány také na webových stránkách Kultura má zelenou

 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Mladá Boleslav Akce v obci Mladá Boleslav

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Zapomenuté příběhy...

Zámek LoučeňJizbice (16.7 km)

Zámecký hotel MaxmiliánJizbice (16.7 km)

Středověký hotel DěteniceDětenice (19.7 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?