Giuseppe Scarlatti – Dove è amore è gelosia (1768)

Termín: 27.8.2021 v 19:00 hod. (pátek)
Vstupné:

dobrovolné

27srpen pátek 19:00

Žánr: koncerty


Studentský hudební Festival ClassFest 2021 uvádí Komickou operu buffa pro čtyři hlasy Dove è amore è gelosia (Kde je láska, je i žárlivost), kterou na objednávku J. A. Schwarzenberga zkomponoval Giuseppe Scarlatti, synovec buď Alessandra nebo Domenica Scarlattiho. První uvedení se konalo v divadle na zámku v Českém Krumlově u příležitosti svatební návštěvy Jana Schwarzenberga dne 24. července roku 1768. Operu dirigoval sám Giuseppe Scarlatti a libretto napsal Marco Coltellini, známý svými librety pro Josepha Haydna. Coltellini také při premiéře zpíval i postavu Patrizia.

Režie a výtvarný koncept: Marek Řihák
Dirigent a hudební nastudovaní: Ondřej Bernovský
 
Vespetta: Linda Kunclová
Clarice: Nela Skarková
Patrizio: Vincenc Ignác Novotný
Orazio: Jan Kukal
Barokní orchestr Capella Classfestiana
 
 
Giuseppe Scarlatti (1718 Neapol – 1777 Vídeň)
Od roku 1739 žil v Římě, poté ve Florencii a do roku 1744 v Lucce. Se svojí ženou Barbarou, operní zpěvačkou, žil krátce ve Vídni roku 1748, ale zanedlouho se vrátil zpět do Itálie - roku 1752 se v Benátkách hrály jeho dvě opery. Pobýval i krátce ve Španělsku a v Neapoli, ale potom žil především v Benátkách a ve Vídni. Zde působil jako hudební skladatel pro baletní představení divadla Kärntnertortheater.
V polovině roku 1760 ho cesty zavedly do Španělska a později pracoval ve Vídni pro rodinu Schwarzenbergů. Byl učitelem hudby členů rodiny princezny Marie Teresie a Marie Arnoštky a později i kněžny Marie Eleonory ze Schwarzenbergu.
Složil více než 30 oper, které byly hrány v mnoha italských městech a ve Vídni. Je oceňován jeho přirozený dar pro melodiku, jeho vynikající zvládnutí žánru komické opery a jeho všeobecně okouzlující hudební styl.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Středočeský kraj Akce v obci Petrovice

Podobné akce

9září čtvrtek 19:00

Bonnie Tyler v Příbrami

, Legionářů 378 - Sportovní hala Koncert

23říjen sobota 20:30

Ubytování v okolí akce Giuseppe Scarlatti –...

Penzion PĹ™eštÄ›niceBoĹľetice (10.7 km)

Chajda OrlĂ­kSolenice (11.6 km)

Ajeto-yacht.czKluÄŤenice (11.7 km)